רעש אדמה בדרגה 7.8 מול חופי יפן; בניינים רעדו בטוקיו

סוכנויות הידיעות דיווחו על רעש אדמה חזק, בעוצמה של 7.8 דרגות ובמרחק של כ-200 קילומטרים מחופי יפן. על פי מספר דיווחים, בניינים רעדו בבירה היפנית טוקיו כתוצאה מעוצמת הרעש. טרם יצאה התרעת צונאמי

רעש אדמה בטוקיו. ארכיון (רויטרס)

רעש אדמה חזק מול חופי יפן: רעידת אדמה התרחשה היום (שבת) כ-200 קילומטרים מחופי יפן. סוכנויות הידיעות רויטרס מדווחת כי הרעש היה בעוצמה של 7.8 דרגות - וכי הוא אירע במרחק של 194 קילומטרים מאיי בונין, הנמצאים כאלף קילומטרים דרומית לבירה טוקיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על אף המרחק ממוקד הרעש, דיווחו אזרחים בטוקיו על בניינים רבים שרעדו כתוצאה מהרעידה. בשלב זה טרם ידוע על נפגעים ולא יצאה אזהרת צונאמי. הרשויות ביפן ממשיכות לעקוב אחר המתרחש.

רעש האדמה הזה, חזק יחסית בעוצמתו, מגיע כחודש לאחר רעידת האדמה הקטלנית בנפאל שגבתה את חייהם של אלפים - והייתה בעוצמה של 7.9 דרגות. עם זאת, התשתית ביפן היא עמידה ואיתנה לאין שיעור בהשוואה לזו שבנפאל - ולכן הצפי לנפגעים או לנזקים הוא נמוך למדי.

הרעידה שהתרחשה היום הזכירה לרבים ביפן את הרעש הקטלני משנת 2011, אז נהרגו למעלה מ-15 אלף איש: רעש בעוצמה של 9.0 התרחש מול חופי האי הונשו וגרם לגלי צונאמי אדירים, שגם פגעו בתחנות כוח גרעיניות.

עשרות אלפים איבדו אז את בתיהם ואלפים עדיין מוגדרים כנעדרים, ארבע שנים לאחר המקרה. בעקבות אותה רעידה קטלנית התרחשו רעידות משנה שגרמו לנזק רב.