ארה"ב ניסתה לפגוע בתכנית הגרעין של קוריאה הצפונית - ונכשלה

לפני 5 שנים, נשלח מוושינגטון למערכות המחשוב המוצפנות של פיונגיאנג וירוס העונה לשם "סטוקסנט", שנועד לפגוע בתכנית הגרעין של המשטר הדיקטטורי. אלא שהווירוס לא חדר את המערכות של הקוריאנים. עם זאת, תכנית דומה להשמדת צנטריפוגות באירן דווקא עבדה

הניסיון האמריקני לפגוע בגרעין כשל (רויטרס)

הזרוע הארוכה של אמריקה לא צלחה במשימתה: הממשל האמריקני ניסה לחבל בתכנית הגרעין של קוריאה הצפונית - מה שהסתיים בכישלון צורב. על פי הדיווח היום (שבת) בסוכנות הידיעות רויטרס ומיוחס לגורמים שהיו מעורבים במזימה האמריקנית, הממשל בארה"ב ניסה לתקוף את פרויקט הגרעין של המדינה המסוגרת בעולם לפני כחמש שנים באמצעות וירוס העונה לשם "סטוקסנט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הווירוס הקטלני אותו רקחו בארה"ב ושנועד לחבל במערכות התפעול של תכנית הגרעין של פיונגיאנג, לא הצליח לחדור את מערכת האבטחה המתוחכמת של הצפון-קוריאנים. בכך, הניסיון לפגום בתכנית של המדינה שנחשבת לאחת המאיימות ביותר בעולם, הוכתר ככישלון - כך טען מקור בכיר ששימש אחד המוציאים לפועל של היוזמה החשאית.

פריצה למערכות המחשוב של קוריאה הצפונית נחשבות גם כך כמשימה מורכבת למדי: מדובר במדינה שבה מי שמעוניין לרכוש מחשב לשימוש אישי צריך לקבל אישור לכך מהמשטרה המקומית - ואילו הגלישה באינטרנט מוגבלת רק לקבוצת בכירים קטנה הכפופה לשלטון.

פגיעה בתכנית הגרעין של אירן דווקא צלחה

אלא שהניסיון הזה לפגוע בתכנית של קוריאה הצפונית, נעשה במקביל לפעולה מוצלחת של האמריקנים בשיתוף פעולה עם ישראל- כך לפחות על פי הדיווח, לפגוע בתכנית הגרעין האירנית.

במקרה האירני, הצליחו בוושינגטון וירושלים להשמיד כאלף צנטריפוגות שנועדו להעשרת אורניום במהלך 2010 - הצלחה שמוגדרת היום כתעלומה, כיוון שלא ברור כיצד הושמדו הצנטריפוגות במתקן בנתאנז, שלא היה מחובר לרשת האינטרנט.