למרות החקירה: בלאטר נבחר שוב לראשות פיפ"א

לאחר קרב ממושך נגד יריבו הירדני, זכה שוב בלאטר בראשות ארגון הכדורגל העולמי. "אף אחד לא מושלם", אמר בלאטר בן ה-79 בהתייחסות לחקירות נגד הארגון, "אני בטוח שנצליח לייצב את הארגון"

ימשיך לכהן גם בעשור התשיעי לחייו. בלאטר (רויטרס)

לא מפנה את הכיסא: יו"ר פיפ"א ספ בלאטר בן ה-79 נבחר הערב (שישי) שוב לראשות הארגון, שנמצא בטלטלה חמורה בעקבות גל המעצרים והחקירות בחשד לשחיתות. בלאטר נכנס לכהונה החמישית לאחר הצבעה מורטת עצבים, במהלכה קרא עליו תיגר הנסיך הירדני בן עלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסיבוב הראשון הוביל בלאטר 113-73, אך לא ברוב הדרוש, והוכרז על סיבוב שני בין שני המתמודדים. למרות התמיכה שקיבל מצד רבות ממדינות ערב, החליט הנסיך הירדני לפרוש ובלאטר הנרגש הוכתר כזוכה.

העניק מונדיאל מפוקפק לקטאר (רויטרס)

"אני מחבב אתכם ואת העבודה שלי", אמר בלאטר לאחר הזכייה. "אני לא מושלם, אבל אני בטוח שנעשה עבודה טובה יחד ונשקם את הארגון". בבית הלבן סירבו לברך את בלאטר בצל החקירה המשותפת של ארה"ב ושוויצריה, וציינו ביובש כי "מדובר בהחלטה של הארגון". יריבו הודה ל"אלו שהיו אמיצים מספיק כדי לתמוך בי - זה היה מסע מופלא להכיר אתכם ולעבוד אתכם".

במהלך תקופת כהונתו הארוכה של בלאטר נרשמה כלפיו ביקורת רבה, בין השאר סביב החשד משיקולים לא טהורים. הבחירה ברוסיה כמארחת מונדיאל 2018 ובקטאר החמה וחסרת המורשת למאחרת המונדיאל ב-2022 עוררו זעם וקריאות לחקירה בינלאומית נגד הארגון ונגד בלאטר באופן אישי.