"מזל טוב, ידידי". ראש ממשלת הודו בירך את נתניהו - בעברית

נרנדרה מודי הוסיף בעמוד הטוויטר שלו: "אני זוכר את פגישתנו הנעימה בניו יורק בספטמבר האחרון". גם המועמד הרפובליקני לשעבר לנשיאות ארצות הברית מיט רומני הצטרף לאיחולים: "שוב ברכות, חברי. שהידידות בין מדינותינו תאריך ימים"

נתניהו ומודי (רויטרס)

ברחבי העולם עקבו בימים האחרונים אחר מערכת הבחירות בישראל, שבסופה הוכתר בנימין נתניהו כמנצח הגדול. פחות מיממה אחרי ההכרזה, פרסם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי ציוץ בטוויטר שבו איחל - בעברית: "מזל טוב, ידידי. אני זוכר את פגישתנו הנעימה בניו יורק בספטמבר האחרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הלבן אמנם שותקים בינתיים, אך לדבריו של מודי הצטרף גם המועמד הרפובליקני לשעבר לתפקיד נשיא ארצות הברית מיט רומני. "שוב ברכות, חברי", הוא כתב בטוויטר. "שהחברות בין מדינותינו תאריך ימים".

"מזל טוב, ידידי" (טוויטר)

הציוץ של רומני (טוויטר)

התקשורת בעולם סיקרה: "ניצחון מפתיע, ביבי חזר"

מערכת הבחירות לכנסת ה-20 והניצחון הגדול של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מככבים רק בשערי העיתונים בישראל הבוקר (רביעי), אלא זוכים לכותרות ראשיות ברחבי העולם.

huffington post

CNN

"ביבי חזר", מבשרת כותרת ענק ב"האפינגטון פוסט" - אחד מכלי התקשורת הנקראים ביותר בארצות הברית - "ניצחון מדהים אחרי קמפיין מלא במהמורות".

"נתניהו טוען ל'ניצחון גדול' בבחירות בישראל", מציינת הכותרת הראשית באתר "אל-ג'זירה" באנגלית. "ראש הממשלה נתניהו זכה בניצחון ברור לאחר שהעמיד את הנושא הביטחוני במרכז הקמפיין שלו".

"ראש הממשלה נתניהו זכה בניצחון מפתיע בבחירות בישראל", נכתב באתר ה-BBC. "בסופו של דבר המדגמים בישראל שגו, שוב", כתב הפרשן המדיני של הערוץ הבריטי. הכותרת הראשית ב-CNN שואלת הבוקר: "האם ביבי חוזר?".

בניגוד לתחושה בישראל שהנושא הכלכלי-חברתי עמד במוקד מערכת הבחירות הנוכחית, מרבית האתרים בעולם התייחסו בהרחבה לנושא המדיני ולסכסוך הישראלי-פלסטיני. בין היתר פרסמו מספר אתרים בהבלטה את דבריו של נתניהו לפני הבחירות, לפיהן מדינה פלסטינית לא עומדת על הפרק.