קליפורניה: הצמיג התפוצץ, הנהג המשיך להימלט

נהג שיכור התבקש לעצור בצד הדרך באחד מכבישיה המהירים של צפון קליפורניה, אחרי שנסע במהירות מופרזת. במקום לעצור בצד, האיש בחר לברוח מהשוטרים והאיץ את רכבו. ניידות המשטרה הצליחו לפוצץ את צמיגי הרכב, מה שלא מנע ממנו להמשיך בנסיעה. כך זה נראה

רוח החופש וההרפתקאות בקליפורניה גורמת לתושבים או לעוברים בה לבצע פעולות לא הגיוניות, מסוכנות ולעיתים טיפשיות. השבוע, אירוע שכזה התרחש באחד מהכבישים המהירים בצפון המדינה, סמוך לעיירה וויקוויל, לאחר שהמשטרה ניסתה לעצור נהג שטס עם רכב הניסאן שלו במהירות של 160 קמ"ש - 50 קמ"ש מהר יותר מהמותר באותו כביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג, שכנראה היה שיכור בעת הנסיעה הפרועה, סירב לבקשת השוטרים לעצור, והחל להאיץ את מהירות הרכב. במהלך המרדף, שנמשך על פני עשרות קילומטרים, השוטרים הצליחו לירות לעבר צמיגי הרכב, מה שגרם לנהג לאבד מעט שליטה על המכונית, אך לא עצר אותו. 

רק כשהמרדף הגיע לאזור המכונה "גבעות לוס אלטוס", השליטה ברכב ללא הצמיגים הפכה לבלתי אפשרית. הרכב נמשך לצדי הדרך בחוזקה, חישוקי הגלגל לא הצליחו לשאת את המשקל והמהירות והרכב התהפך. למרבה המזל המכונית לא פגעה באף אחד מהרכבים שסביבה ונעצרה לבסוף על מה שנותר מהגלגלים השחוקים.

רשת CBS ששידרה את תמונות המרדף, בהן נראים הרגעים שלאחר ההתהפכות. בתיעוד מופיעים השוטרים שמיהרו לניסאן אפופת העשן עם נשק שלוף, ועצרו את הנהג - שיצא מן הרכב ללא פגע. בהודעת המשטרה נכתב שלמרבה הפלא הרכב לא היה גנוב כפי שחשדו ושלנהג הפרוע לא היה עבר פלילי.