אמנסטי: "חמאס ביצע פשעי מלחמה"

דוח של ארגון זכויות האדם קובע כי "כוחות הארגון ביצעו מסע אכזרי של חטיפות, עינויים והרג בלתי חוקי נגד פלסטינים שהואשמו ב'שיתוף פעולה' עם ישראל". עוד עלה מהדוח כי לפחות 23 פלסטינים הוצאו להורג ברצועה

"מסע אכזרי". לוחמי חמאס, ארכיון (רויטרס)

ארגון זכויות האדם אמנסטי נגד ארגון חמאס: הלילה (רביעי) פרסם הארגון הבינלאומי דוח לפיו חמאס ביצע פשעי מלחמה נגד אזרחים פלסטינים ברצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בדוח נכתב כי "כוחות חמאס ביצעו מסע אכזרי של חטיפות, עינויים והרג בלתי חוקי נגד פלסטינים שהואשמו ב'שיתוף פעולה' עם ישראל ואחרים במהלך המתקפה הצבאית של ישראל נגד עזה", נכתב על ידי ארגון זכויות האדם.

"ממשל חמאס העניק לכוחות הביטחון שלו יד חופשית לבצע הפרות מחרידות של זכויות אדם. פעולות מצמררות אלה, שחלקן מהוות פשעי מלחמה, נועדו לנקום ולהפיץ פחד ברחבי רצועת עזה", ניתחו בארגון שציין כי חמאס עצר ועינה עשרות תושבים ואף הוציא להורג לפחות 23 פלסטינים, מתוכם 16 שהיו עצורים טרם המבצע.

רק בחודש מרס האחרון מתחה אמנסטי ביקורת על ישראל והאשימה אותה בפשעי המלחמה במהלך עימות. על פי דוח שפרסמה נכתב כי מלבד מקרי מוות רבים, לפחות 16,245 בתים נהרסו או שהפכו ללא ראויים למגורים.