"ניצחון מפתיע, ביבי חזר"

כלי התקשורת ברחבי העולם סיקרו בהרחבה את הבחירות בישראל ואת הכותרות באתרים הבולטים, שהכריזו הבוקר על ניצחונו של ראש הממשלה נתניהו. "ביבי חזר", נכתב בכותרת של ההאפינגטון פוסט, BBC: "נתניהו זכה בניצחון מפתיע"

"ביבי חוזר" (Huffington Post, צילום מסך)

מערכת הבחירות לכנסת ה-20 והניצחון הגדול של ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מככבים רק בשערי העיתונים בישראל הבוקר (רביעי), אלא זוכים לכותרות ראשיות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ביבי חזר" מבשרת הבוקר כותרת ענק ב"האפינגטון פוסט", אחד מכלי התקשורת הנקראים ביותר בארצות הברית - "ניצחון מדהים אחרי קמפיין מלא במהמורות".

(אל ג'זירה, צילום מסך)

"נתניהו טוען ל'ניצחון גדול' בבחירות בישראל", מציינת הכותרת הראשית באתר אל ג'זירה באנגלית. "ראש הממשלה נתניהו זכה בניצחון ברור לאחר שהעמיד את הנושא הביטחוני במרכז הקמפיין שלו".

(CNN, צילום מסך)

"ראש הממשלה נתניהו זכה בניצחון מפתיע בבחירות בישראל", נכתב באתר ה-BBC. "בסופו של דבר המדגמים בישראל שגו, שוב", כתב הפרשן המדיני של הערוץ הבריטי. הכותרת הראשית ב-CNN שואלת הבוקר: "האם ביבי חוזר?".

(BBC, צילום מסך)

בניגוד לתחושה בישראל שהנושא הכלכלי-חברתי עמד במוקד מערכת הבחירות הנוכחית, מרבית האתרים בעולם התייחסו בהרחבה לנושא המדיני ולסכסוך הישראלי-פלסטיני. בין היתר פרסמו מספר אתרים בהבלטה את דבריו של נתניהו לפני הבחירות, לפיהן מדינה פלסטינית לא עומדת על הפרק.