המאבק בדאע"ש עולה על הנייר

הדאגה באירן מפני התחזקות דאע"ש באה כעת לידי ביטוי יצירתי בתערוכת קריקטורות שבה הונחו המשתתפים להציג את הארגון באור נלעג. מבין 800 העבודות שכבר הוגשו לתחרות נבחרו עד כה 280 איורים שיתמודדו על תואר הקריקטורה הטובה ביותר

במקביל לתרומתה הצבאית למאבק בדאע"ש, הכריזה השבוע אירן על חזית נוספת ומעט יותר ביקורתית נגד הארגון הרצחני בתערוכת קריקטורות גינוי בינלאומית. בין האיורים שיעפילו לגמר תיערך תחרות נוספת שבסופה יוכרז הזכה בפרס הקריקטורה הטובה (והמשפילה) ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעוד שדאע"ש ממשיך לסכן את האינטרסים האירנים במזרח התיכון, מוצאת הרפובליקה האסלאמית ערוצים נוספים כדי לבטא את איבתה העמוקה לארגון ולפעילותו. השבוע נפתחה בטהרן תערוכת קריקטורות ייחודית תחת הכותרת "גינוי דאע"ש", שבמסגרתה יעלו מאיירים מכל רחבי העולם את עמדתם הביקורתית כלפי הארגון על הנייר ויתמודדו על תואר הקריקטורה הטובה ביותר.

סוכנות הידיעות האירנית מדווחת כי משתתפי התערוכה קיבלו הנחייה מכוונת להתרכז בפשעים שמבצע דאע"ש במזרח התיכון, כשמתוך 800 איורים נבחרו עד כה 280 עבודות – בהן גם כאלה שנשאו מסרים ביקורתיים נגד ארה"ב וישראל אשר מעודדות לכאורה את התחזקות הארגון. מארגני התערוכה מספרים כי כבר עתה נבחרו מספר קריקטורות שהוצגו בארבעה מרכזים שונים ברחבי הבירה טהראן וכבר הבטיחו את מקומן בגמר שייערך ב-31 במאי.

התפתחות האדם על פי המאיירים באירן (טוויטר)

מסרים מסוכנים (טוויטר)

למרות חגיגת האיורים, בממשל באירן עדיין מודאגים מאחיזת הארגון בסוריה ובעירק. בעולם הערבי מייחסים משמעות רבה למשקלה של אירן במאבק לבלימת דאע"ש ומחשיבים אותה כמדינה האסלאמית היחידה שבכוחה לעצור את הארגון. "ארצות הברית וכוחות עולמיים אחרים נכשלים בפעולות שלהם נגד הארגון", אמר האחראי על פעילותה הצבאית של אירן במזרח התיכון בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס. "רק אירן נותרה מחויבת למשימה שכולם נפקדים ממנה מלבדה".