אוסטריה: בן 14 נשלח למאסר באשמת טרור

בית המשפט באוסטריה שלח נער בן 14 לשנתיים בכלא, לאחר שהרשיע אותו בתמיכה בטרור ובכוונה לבצע פיגוע. עורך דינו של הקטין מזהיר: "זה משום שהוא לא נכלל בחברה, הוא מופלה לרעה. אם מדינות המערב לא יבינו שצריך להוציא כסף בדחיפות כדי להילחם בהקצנה, זה לא יהיה רק הוא אלא עוד אלפים רבים של בני נוער אחרים"

הנער בן ה-14 בבית המשפט, היום (רויטרס)

בית המשפט בסאנק פואלטן שבדרום אוסטריה שלח נער בן 14 לשנתיים בבית סוהר לאחר שהואשם בכוונה להצטרף לארגון טרור. על פי האישומים נגדו, הנער עמד לנסוע ולהצטרף לארגוני הג'יהאד בסוריה ואף הוריד לקונסולת הפלייסטיישן שלו מדריך להרכבת מטען נפץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עורך דינו של הנער סיפר לסוכנות הידיעות רויטרס כי משפחתו של הקטין הגיעה לאוסטריה מטורקיה ושמרה על האזרחות הטורקית ועל אורח החיים המוסלמי. "הוא הודה באשמה, הוא ביצע את המיוחס לו", אמר הפרקליט רודולף מאייר. "אלו הדברים שבהם הוא האמין באותו הזמן. עכשיו הוא כבר לא מאמין בדברים האלו והוא מקווה שבית המשפט יבין זאת".

"זה משום שהוא לא נכלל בחברה, הוא מופלה לרעה", הסביר עורך הדין. "אם מדינות המערב לא יבינו שצריך להוציא כסף בדחיפות כדי להילחם בהקצנה, זה לא יהיה רק הוא אלא עוד אלפים רבים של בני נוער אחרים". התביעה ביקשה מבית המשפט עונש של חמש שנות מאסר, העונש המרבי לקטין תחת האישומים החמורים - תמיכה בארגון טרור ותכנון פיגוע.

על פי הדיווח, הנער שנעצר כבר בחודש אוקטובר 2014 הודה במהלך החקירה באישומים המיוחסים לו. הוא כבר נעצר בחשד לפעילות הקשורה לטרור בשנה שעברה, נשלח למעצר ונחקר, אבל שוחרר כעבור זמן קצר.