סין: הנהגת ש"חתכה" נשלפה מתוך הרכב והוכתה

מערכת הכבישים הרעועה במדינה גורמת לתאונות רבות ולפקקי ענק, והנהגים מתקשים לשלוט בעצביהם. מיליוני תקריות אלימות נרשמו בשנים האחרות בכבישי סין ואחד מהם שאירע החודש תועד במצלמת דש בורד מעורר דיון ציבורי. בסרטון נראה נהג נוקם באלימות בנהגת שנכנסה לנתיב הנסיעה שלו

תאונות ופקקי תנועה שנמשכים שעות הם מחזה שגרתי בסין, שסובלת מרשת כבישים רעועה ומבעיות תשתית חמורות. פעמים רבות המצוקה מובילה לוויכוחים ועימותים בין התושבים ולעיתים אף לאלימות קשה, כמו באירוע שתועד החודש על ידי מצלמת שהותקנה במכונית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרטון מתחיל במרדף של נהג חם מזג אחרי נהגת שחתכה אותו באחד הכבישים בדרום מערב המדינה. בקטע הבא נראה הנהג יוצא מהמכונית וצועד לעבר הרכב שבו נהגה האישה. הוא שולף אותה מכסא הנהג, משליך אותה לקרקע בעוצמה ואז בועט בה כמה פעמים.

נהגים אחרים והולכי רגל שעוברים במקום רואים את המתרחש, אך לא עושים כלום כדי לסייע לנהגת המותקפת. הנהג המכה נעצר ונחקר, אבל גם הנהיגה הפרועה של האישה סופגת ביקורת. בעקבות האירוע התעורר דיון סוער ברשת סביב הזעם והעצבנות המאפיינים את הנהגים הסינים.

מיליוני תקריות אלימות בכבישים

על פי הדיווח ברשת CNN, בסין מתרחשים מיליוני מקרים שבהם עבירות תנועה התפתחו לחילופי מהלומות בין נהגים. במדינה מנסים למצוא פתרון לפקקים העצומים שמעוררים זעם וגם גורמים לזיהום אוויר חמור.

בינתיים הכניסו לתכניות לימודי הנהיגה שיעורים שנקראים "נהיגה אזרחית בטוחה", אבל כשמיליוני כלי רכב ונהגים חדשים ממלאים את הכבישים בכל שנה, רוב הסיכויים שמספר התקריות - רק יגדל.