הקנגורו הענק שמפחיד את האוסטרלים

לינדה היילר מהעיר בריסביין פגשה את הקנגורו מטייל בעיר ומאז היא לא שקטה. "הוא מאוד מפחיד", אמרה. "יש לו שרירים ענקיים, זרועות עצומות". הכירו את החיה שזורעת בהלה אפילו בקרב האוסטרלים

קנגורו גדול במיוחד, שמתנשא לגובה של יותר משני מטרים, משאיר את תושבי בריסביין אוסטרליה ערניים במיוחד. הקנגורו הענק, שעל פי מראהו והקרע באוזנו, ידע מאבקים בחייו, נראה מקפץ בקלילות מפתיעה לענק בסדר גודל כזה לאורכו של מסלול הגולף בעיר, מטייל סמוך לכבישים ומציץ לעבר בתים של אזרחים אוסטרלים לא רגועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קנגורו זכר ממוצע מגיע לגובה של כ-1.5 מטר. הקנגרו הענק, שקיבל מהמקומיים את הכינוי "ביג באק", שוקל כ-95 ק"ג ומקפץ ממקום למקום במהירות של יותר מ-25 קמ"ש.

"הוא מאוד מפחיד", אמרה לינדה היילר, שראתה את הקנגורו חולף מולה יותר מפעם אחת במהלך טיולים עם כלביה ברחובות העיר. "מיד חזרתי על עקבותיי וראיתי אותו קופץ. הוא מאוד גדול. יש לו שרירים ענקיים, זרועות עצומות - לא הייתי רוצה להרגיש את נחת זרועו".

הקנגורו נחשב לחיה שלווה שחוששת מבני אדם ומתרחקת מהם. בעבר היו עורכים תחרויות אגרוף בהשתתפות קנגורו - היום הארגונים למען החיות מונעים זאת.