תיעוד: שוטרים תוקפים לוקה בשבץ

תקרית נוספת של שימוש בכוח משטרתי מופרז בארה"ב הסתיימה בפרישתו של אחד השוטרים המעורבים, לאחר שזה תקף חשוד באקדח טייזר ובתרסיס פלפל בניגוד לנהלים. לאחר נטרול החשוד התברר כי סרבנותו להנחיות השוטרים נבעה מכך שלקה בשבץ מוחי. "אנו מתייחסים למקרים כאלו ברצינות", אמר מפקד התחנה לאחר הדחת השוטר

וירג'יניה: שוטר סיור נאלץ לפרוש משירות לאחר שתועד תוקף בטייזר ובתרסיס פלפל גבר שחור שלא לצורך. בדיעבד התברר כי הקורבן היה בעיצומו של שבץ מוחי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקרית המדוברת אירעה ב-4 במאי. במשטרה המקומית התקבל דיווח על נהג מכונית מסוג יונדאי המסרב לצאת מרכבו לאחר שהתנגש ברכב אחר.

שוטרי סיור שהוזעקו לזירת האירוע הבחינו בנהג הפוגע כשהוא ישוב עדיין ברכבו, והורו לו תחת איומי נשק לצאת אליהם בידיים מורמות. לאחר שזה לא נענה לקריאותיהם, פתחו השוטרים בנוהל מעצר חשוד שבמהלכו ירה אחד מהם בנהג בעזרת אקדח טייזר ולאחר מכן אף הימם אותו באמצעות תרסיס פלפל.

רק לאחר שגררו את החשוד אל מחוץ למכונית וריתקו אותו אל הכביש, הבחינו השוטרים כי הוא למעשה מצוי בעיצומו של התקף. צוות חירום שהוזעק למקום פינה את הנהג לבית החולים המקומי, שם אבחנו הרופאים כי הוא לקה בשבץ מוחי.

בעקבות הממצאים הרפואיים נפתחה חקירה סביב התנהלות השוטרים, שבמהלכה אף נחשף תיעוד המעצר כפי שנקלט במצלמת המעקב שנשא אחד מהם על מדיו. לנוכח התיעוד החליטו במשטרה להרשיע את השוטר בביצוע שימוש מופרז בכוח ובניגוד לנהלים.

 "אנו לוקחים מקרים שכאלו ברצינות", אמר מפקד תחנת פרדריקסברג. "אנו דורשים מכל השוטרים שלנו לנהוג באיפוק ובשיפוט נכון של הסיטואציה בעת ההתמודדות עם אזרחים".