ארה"ב וקובה נאבקו בכיכר טיימס. צפו

קרב דיפלומטי בלב העיר הסואנת: מתאבקים מארצות הברית ומקובה נפגשו בכיכר טיימס המפורסמת וקיימו תחרות ידידותית. אחד המתאגרפים הקובניים חגג את ההפשרה ביחסים: "להיות בניו יורק באירוע הזה - לא נתפס"

קרב דיפלומטי מסוג אחר: הפשרת היחסים בין ארצות הברית לקובה זכתה לביטוי ספורטיבי מיוחד אתמול (חמישי), כאשר מתאבקים משתי המדינות עלו על במה באמצע כיכר טיימס המפורסמת בניו יורק והתגוששו להנאת העוברים ושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע כונה "סלסה בכיכר" והתקיים בין שעות העומס לשעות הערביים, כאשר הקרבות הוקרנו על מסכי הענק המפורסמים. בסופו של היום, ארה"ב ניצחה בתשעה מתוך 13 הקרבות נגד הקובנים. בקרוב תטוס קבוצת הכדורגל האמריקנית הניו יורק קוסמוס לקובה, ובעתיד מתוכננים גם משחקי ידידות בבייסבול - ענף אהוב במיוחד בשתי המדינות.

ג'ורדן בורואז, שזכה במדליית זהב בהיאבקות ב-2012, אמר: "אני מקווה שהצלחתי להפוך את זה למרגש ומיוחד - לדעתי עשינו עבודה מצוינת היום. לצוות הקובני יש אתלטים טובים והתחרות הייתה מוצלחת". על תקוותיו למדליה נוספת בריו ב-2016 אמר: "זה מרגש. כשאתה רודף אחרי חלום כל החיים, זה מגביר את ההתרגשות". בורואז ניצח בהצמדה לקריאות הצהלה של הקהל.

הזירה והקהל במבט מלמעלה (רויטרס)

אחד היריבים, ריינריס סאלאס פרז מקובה, שזכה בשתי מדליות כסף באליפויות עולם, הוסיף: "זו חוויה בלתי רגילה להתאבק בחוץ, זה משהו שאתה בדרך כלל לא עושה. אני לא יודע אם אי פעם בחיי ארגיש ככה שוב. להיות בניו יורק באירוע הזה - זה לא נתפס".

לדברי המתאבק הקובני, היחסים בין ארצות הברית וקובה "יכולים רק להשתפר - במיוחד מכיוון ששתי המדינות כל כך טובות בהתאבקות, שתיהן ייהנו מהשיפור ביחסים וגם נהפוך את היבשת לחזקה יותר".