"בכירים בקוריאה חוסלו בגלל אורז"

כלי תקשורת במערב דיווחו כי בכירים נוספים במדינה, בהם סגן שר הכוחות המזוינים, הוצאו להורג בגלל שלא חילקו מספיק מזון לחיילים. סגן השר נעדר מטקס צבאי בכיר - מהלך שעורר את זעמו של הרודן

ממשיך בניקוי האורוות. קים, ארכיון (רויטרס)

הרודן הקוריאני מכה פעם נוספת? כלי תקשורת במערב דיווחו ביממה האחרונה כי מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, הורה על חיסולם של בכירים ביטחוניים – שבוע בלבד לאחר הדיווח על הריגתו של שר ההגנה לאחר שנמנם בטקס רשמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי הדיווחים החדשים, סגן שר הכוחות החמושים סו הונג-צ'אן ובכירים נוספים לא חילקו מספיק אורז לחיילים – וקים החליט שזו סיבה טובה להוציאם להורג באמצעות טיל.

גורמים במדינה דיווחו כי סגן השר הפר את הוראות הרודן וגם לא נכח בזמן ביקורו של קים באתר ההנצחה לאביו וסביו - צעד שככל הנרה עורר את זעמו של קים חובב ההוצאות להורג.

הבכיר שנרדם וחוסל (רויטרס)

"הבכיר נרדם - והוצא להורג"

לפני כשבוע דיווחו כלי תקשורת בקוריאה הדרומית כי שר ההגנה היון יונג צ'ול חוסל לאחר שהואשם בבגידה. יונג צ'ול, שעמד בראש צבא קוריאה הצפונית, ככל הנראה נרדם במהלך אירוע רשמי בו השתתף מנהיג המדינה קים ג'ונג און. הוצאתו להורג התרחשה זמן קצר לאחר מכן באמצעות כיתת יורים, לעיני מאות צופים.

הוצאתו להורג של שר ההגנה היא האחרונה בסדרה של טיהורים עליהם הורה קים ג'ונג און מאז ירש את אביו ב-2011 כמנהיג המדינה המסוגרת. סוכנות הביון הדרום קוריאנית דיווחה כי בחודש שעבר הורה המנהיג על הוצאתם להורג של 15 בכירים נוספים בממשל כעונש על כך שפקפקו במנהיגותו.