גוגל: "בית הכושים" = הבית הלבן

משתמשי גוגל הופתעו לגלות שהקלדת ביטוי גזעני בשורת החיפוש תוביל אותם היישר למקום משכנו של הנשיא ברק אובמה, כתוצאה ממעשה ונדליזם. בגוגל עובדים עדיין כדי לתקן את התקלה, שהתאפשרה כתוצאה מהקוד הפתוח המאפשר לגולשים לבצע שינויים ועדכונים למפות

כך תגיעו לבית הלבן (google maps)

מה קורה כשמחפשים את הביטוי "nigga house" (בית הכושים) באתר "Google Maps"? הגולשים הופתעו לגלות כי הקלדת הביטוי הפוגעני לתוך שורת החיפוש מביאה אותו היישר אל הבית הלבן בוושינגטון בארצות הברית, שבו מתגורר הנשיא השחור הראשון ברק אובמה. הדבר נובע, ככל הנראה, ממעשה ונדליזם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גם שעות ספורות לאחר שהתגלה המעשה הדבר טרם תוקן, אך בגוגל עובדים על תיקון התקלה. "תוצאות בלתי הולמות צצות באתר", מסרו בגוגל. "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה ועובדים כדי לתקן מהר ככל האפשר את הדבר".

זו לא הפעם הראשונה שמעשה ונדליזם מסוג זה קורה באתר. לפני מספר שבועות לוגו של "אנדרואיד" מבית גוגל נמצא במפה של מדינת פקיסטן, מטיל את מימיו על לוגו של "אפל". המעשים מתאפשרים בזכות הקוד הפתוח של גוגל, באמצעותו ניתן ליצור מפות חדשות או לשנות את הקיימות, בדומה לאתר ויקיפדיה. בעקבות המעשים האלה, גוגל סוגרת לסירוגין את האופציה הזו.