האלמנה הלבנה אחראית לרצח 400 בני אדם: "היא טרוריסטית חסרת רחמים"

בכיר במערכת הביטחון הסומאלית טוען שסמנת'ה ליוות'וויט הידועה בכינוי "האלמנה הלבנה" מפילה צל של טרור על היבשת השחורה. על פי הדיווח בתקשורת הדיילי טלגראף, היא הצליחה לטפס להנהגה של ארגון אל שבאב, מוציאה מתקפות טרור, מגייסת פעילי טרור ומוקפת באנשי שלומה - בריטים שהיא מייבאת

"האלמנה הלבנה" - סמנת'ה ליוות'וויט (REX)

"האלמנה הלבנה" שמאיימת על יבשת אפריקה אחראית למותם של לפחות 400 בני אדם: כך טוען היום (שני) מקור בכיר במערכת הביטחון של סומליה. על פי פרסומים בתקשורת הבריטית, סמנת'ה ליוות'וויט, טרוריסטית שנחשבת לבכירה למדי בארגון "א-שבאב", גרמה בין היתר גם למותם של רבים במתקפת הטרור בחודש שעבר באוניברסיטה בקניה - בה נרצחו 147 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"הגברת הזו יושבת לימינו של מנהיג הארגון ומוציאה הוראות למתקפות", סיפר הבכיר הסומלי, "היא אחת הדמויות הבכירות ביותר במערכת הטרור".

האישה הבריטית שמחזיקה בתואר מהאוניברסיטה של לונדון, היא אשת סודם של אנשים כמו אחמד עומאר - מנהיג אל שבאב שמפיל את אימת הטרור בקניה ובסומליה ע"י חטיפות, מחבלים מתאבדים, מכוניות תופת ועוד. אותה 'אלמנה לבנה' צוברת שליטה וכוח בארגון הטרור "א-שבאב", אחרי שרבים ממנהיגיו חוסלו במתקפות מל"טים.

סמנת'ה שנולדה באיילסבורי, צפון מערבית ללונדון, אחראית לגיוס בנות ונשים לשורות ארגוני הטרור, מנגנון שכולל ניהול כספים ומערכות תקשורת בינלאומיות. "היא לא מבצעת תקיפות בעצמה, אבל היא זו שאחראית למאות רבות של הרוגים. היא משתמשת בילדים להרוג למענה אחרי שהיא מעבירה כספים למשפחות".

"שינתה את תווי פניה כדי לא להיתפס"

בשטח מנהלות רשויות הביטחון מאמצים גדולים לשים את ידיהם על הטרוריסטית הנודעת: "אנחנו חולקים מודיעין עם סוכנים בריטים שנמצאים כאן במוגדישו. הם נמצאים בסומליה ופוקחים עין על הגברת ועל בריטים נוספים במדינה. בסופו של דבר נתפוס אותה".

"האלמנה הלבנה" - סמנת'ה ליוות'וויט (PA)


"אנחנו יודעים שהיא מקיפה את עצמה באזרחים בריטים נוספים, אנשים משלה, היא לא שולטת בשפה הסומלית, הם הקצינים שלה ושומרי הראש שלה", הוסיף הבכיר. "על פי השמועות, היא עברה ניתוח לשינוי תווי פניה".

סמנת'ה ליוות'וויט היא אלמנתו של ג'רמין לינדסי, אחד המחבלים המתאבדים שפוצץ את עצמו ביולי 2004 בלונדון. היא נמלטה מבריטניה מיד אחרי המתקפה - ומאז היא פעילת טרור מבוקשת. בין היתר היא אחראית גם לפיגוע בקניון ווסטגייט שבניירובי לפני כשנתיים, בו נהרגו 67 בני אדם.