הצצה למגדל השני בגובהו בעולם

בקיץ הקרוב ייחנך מגדל חדש בסין, שגובהו 120 קומות. מתכנני המגדל החליטו במכוון לא לעקוף את הבורג' חליפה שבדובאי, מחשש לקללה ונזק כלכלי: "עדיף להיות במקום השני מאשר במקום הראשון". בסוף השבוע סיפקו הקבלנים הצצה נדירה למבנה רב העוצמה

גאים להציג את המגדל, שלא יהיה הכי גבוה בעולם: מגדל שנגחאי, המגדל השני בגובהו בעולם, פתח את דלתותיו בסוף השבוע לתצוגה מקדימה. מתכנני גורד השחקים הודו כי במכוון לא רצו לבנות את הבניין הגבוה ביותר, מכיוון שלדעתם התואר מלווה בקללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבניין שמתנשא לגובה של 632 מטרים ומכיל 120 קומות, והוא נמוך רק ב-200 מטרים מהמגדל הגבוה ביותר בעולם, הבורג' חליפה שבדובאי. הבנייה תושלם בקיץ, אך כבר בסוף השבוע נפתחו הדלתות לתצוגה מקדימה.

האדריכל הראשי של המגדל, מרשל סטרבלה, אמר כי "יש קללה על המגדל הגבוה ביותר - כשנבנה מגדל סירס או מגדל בורג' חליפה היה מיתון. זה לא המגדל הגבוה ביותר ולכן לא יהיה מיתון - עדיף להיות במקום השני מאשר במקום הראשון".

לו יוג'י, מורה בבית ספר מקומי לבנייה, אמר: "אני חש גאווה - המדינה שלנו מתפתחת מהר, ויש לנו בניינים רבים ומוכרים. כתושב שנגחאי, אני גאה שזה נבנה כאן". המגדל אמור לשמש בעיקר מוסדות כלכליים וסוכנויות ממשלתיות - כך דיווחו המתכננים.