דאע"ש בדרך לאירופה: "פעילים נשלחים בסירות מהגרים"

בכיר בלוב טוען כי ארגון המדינה האסלאמית שולח את אנשיו לאירופה, בין המהגרים הרבים שעושים את דרכם בסירות רעועות, על מנת לבצע פיגוע ביבשת. "לשלטונות אין יכולת להבדיל מי פעיל טרור ומי פליט", טען בריאיון ל-BBC. לדבריו, משלוח המהגרים הפך לעסק כלכלי של ממש בשביל ארגון הטרור הרצחני

סירת מהגרים, ארכיון (רויטרס)

ארגון דאע"ש מבריח פעילים לאירופה באמצעות סירות מהגרים שנשלחות ליבשת - כך טוען בכיר בלוב המצוטט ב-BBC. לדברי איש הממשל, עבדול באסיט חרון, אנשי ארגון הטרור מסווים עצמם בין המהגרים האפריקנים הרבים ששטים בסירות רעועות, וזאת במטרה לבצע בסופו של דבר פעולת טרור באירופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טענותיו של הגורם הלובי מתבססות על שיחות שקיים עם בעלי סירות בחלקים מצפון אפריקה הנשלטים על ידי קבוצות טרור שונות. לדבריו, ארגון המדינה האסלאמית מאפשר את יציאת הסירות ללב ים, זאת בתמורה ל-50% מההכנסות, המתבססות בעיקר על כספי המהגרים שמבקשים מקלט ביבשת הישנה.

החזית הבאה? (רויטרס)

על פי האו"ם, יותר מ-60 אלף בני אדם ניסו לחצות את הים התיכון בשנה האחרונה כדי להגיע לאירופה ולבנות לעצמם חיים חדשים. יותר מ-1,800 מהם נהרגו במסע, לאחר שסירות רבות ועמוסות יתר על המידה טבעו בלב ים. המראות של המהגרים המבקשים עזרה כבר הפכו לנפוצים באירופה, וכוחות השיטור הימי של מלטה ואיטליה נשלחים כמעט מדי יום על מנת להציל את חייהם של המהגרים.

לטענת הבכיר בלוב, דאע"ש מנצל את הדוחק הרב באותן סירות על מנת לשתול בהן את אנשיו. "המשטרה באירופה לא יודעת מיהו פעיל טרור ומיהו פליט", מסביר איש הממשל הלובי. לדבריו, פעילי הטרור לא חששו לחצות את הים התיכון, כשלעיתים הם ישבו עם יתר המהגרים האפריקנים. "חלקם בוודאות של 100% אנשי דאע"ש".