לפני הבחירות: בני הזוג קלינטון חשפו הכנסות שיא

קמפיין הבחירות של המועמדת לנשיאות הילרי קלינטון ספג הלילה מכה קלה כשנאלצה לפרסם את הכנסותיה בשנה האחרונה. על פי הנתונים שהעבירה, היא ובעלה הנשיא לשעבר ביל הרוויחו לא פחות מ-30 מיליון דולר, דבר שכבר גורם לביקורת במפלגה הרפובליקנית

בני הזוג קלינטון, ארכיון (רויטרס)

המעומדת לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הדמוקרטית הילארי קלינטון ובעלה, נשיא ארה"ב לשעבר, ביל דיווחו הלילה (שבת) בכלי התקשורת בארה"ב כי הרוויחו מעל ל-30 מיליון דולרים בשנה החולפת הודות להרצאות שהעניקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מערך הקמפיין לנשיאות של קלינטון פרסם את דו"ח ההכנסות האישי של הזוג שהוגש לוועדת הבחירות הפדרלית. הדו"ח, הנדרש מכל מועמד לנשיאות ארה"ב, הראה כי הזוג קלינטון צברו יותר מ-25 מיליון דולרים לאחר שהעבירו יותר 100 נאומים בין חודש ינואר 2014 ועד לחודש מאי 2015.

על פי כלי תקשורת בארה"ב, מחירה הממוצע של כל הרצאה נע סביב 250 אלף דולרים. בנוסף הרוויחה מזכירת המדינה לשעבר עוד כ-5 מיליון דולרים מספר זיכרונות שפרסמה בשנת 2014 תחת השם "בחירות קשות".

דו"ח שיוביל לביקורת? (רויטרס)

פרסום הדוחות המחמיאים עלול לחבל במסע הבחירות של הילרי, שמתמקדת בקמפיין שלה במעמד הביניים. כעת ייאלצו אנשיה של קלינטון להדוף את הביקורת הרפובליקנית על כך שמאז עזב ביל את הבית הלבן גבו בני הזוג סכומים גבוהים מאוד להרצאה בודדת.

יו"ר הוועדה הרפובליקנית הלאומית ראינס פריביוס פרסם בתגובה לדו"ח כי "הכנסות בני הזוג מנאומים מעלות שאלות אתיות קשות ופוטנציאל לניגודי עניינים". הוא הוסיף כי "העובדה שקלינטון אומרת כי הנאומים עוזרים לה 'לשלם את החשבונות' מעידה על הניתוק שלה".