עונש מוות נגזר על המחבל ממרתון בוסטון

חבר המושבעים בבית המשפט של בוסטון הכריע פה אחד להטיל עונש מוות על ג'וחאר צ'רנייב, שביצע יחד עם אחיו את הפיגוע במרתון בוסטון לפני כשנתיים בו נהרגו 3 בני אדם ונפצעו 260. צוות ההגנה קיווה שהעונש שיוטל עליו יהיה מאסר עולם, אולם צבר האישומים נגדו הוביל את חבר המושבעים להחליט על העונש החמור מכל

עונש מוות למחבל מבוסטון (רויטרס)

שנתיים אחרי הפיגוע הרצחני, המחבל נידון למוות: חבר המושבעים בבוסטון החליט הערב (שישי) לגזור עונש מוות על ג'וחאר צ'רנייב בן ה-21, שביצע באפריל 2013 את הפיגוע במרתון בוסטון בו נהרגו 3 בני אדם ונפצעו 264. עורכי דינו צפויים לערער על ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחרי 14 שעות של דיונים, חבר המושבעים החליט פה אחד שעל צ'רנייב ייגזר העונש החמור מכל - עונש מוות. צוות ההגנה של צ'רנייב קיווה עד הרגע האחרון שיוטל עליו מאסר עולם, אולם המושבעים מצאו אותו אשם בלפחות שבעה אישומים שונים שיש בהם די על מנת שבית המשפט ידון אותו למוות. עו"ד מטעם התביעה, כרמן אורטיז אמרה בתדרוך לכתבים בתום הכרעת הדין כי צ'רנייב ישלם בחייו על מה שכינתה "מעשה טרור ופשע נתעב".צ'רנייב נידון למוות לאחר שהואשם ברצח, ביצוע מעשה טרור, תקיפה וכוונת זדון. ג'וחאר צ'רנייב ואחיו טמרלן, מוסלמים צ'צ'נים שהיגרו עם משפחתם לארה"ב בתחילת העשור הקודם, הטמינו שני מטעני חבלה בסירי לחץ - ופוצצו אותם סמוך לקו הסיום. כתוצאה מהמעשה, נהרגו 3 בני אדם, בהם גם ילד בן 8.

צ'רנייב טען: אחי הבכור גרם לי לסייע לו

גזר הדין שניתן היום היה הפרק האחרון במשפט מתיש, קשה ומלא רגשות שסיפק תיעודים מטרידים ועדויות קשות מפשע הטרור. המושבעים צפו בקטעי וידאו ותמונות של הטבח שמראות כיצד צ'רנייב הניח פצצה בלב ההמון - ואת הרגעים המזעזעים שאחרי.

המצוד אחר האחים צ'רנייב (רויטרס)


אחיו הבכור של ג'וחאר, טמרלן צ'רנייב בן ה-26 שכנראה הוביל ויזם את הפיגוע, חוסל על ידי שוטרים 3 ימים אחרי הפיגוע. באותו היום, ג'וחאר נמצא מתחבא ביאכטה - ואז נלכד ונעצר. במהלך המשפט טען צ'רנייב שאחיו הבכור הוא שדחף אותו לפעולה, אך במהלך המשפט הוצגו רישומים של האח שכתב כי "ארצות הברית הורגת מוסלמים ויוצאת ללא עונש. המוסלמים הם גוף אחד - ואם אתה פוגע באחד, אתה פוגע בכולם".