הישג לבלאט: קליבלנד בגמר המזרח

פלייאוף ה-NBA ממשיך לספק סדרות נהדרות ולפנות בוקר הייתה זו קליבלנד של דיוויד בלאט שזכתה בכרטיס הראשון לשלב הבא, לאחר ניצחון 73-94 על שיקגו בולס – ניצחון שהשלים 2-4 בסדרה כולה. "האמנו בעצמנו וניצחנו יריבה חזקה מאוד", אמר המאמן הישראלי בסיום

הישג גדול לקליבלנד של דיוויד בלאט: הקאבלירס עלו לפנות בוקר (שישי) לגמר המזרח לאחר ניצחון 73-94 על שיקגו בולס וניצחון 2-4 בסדרה כולה. בגמר המזרח תפגוש קליבלנד את המנצחת בסדרה בין אטלנטה הוקס לוושינגטון וויזארדס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדרך של המאמן הישראלי לגמר המזרח לא הייתה פשוטה. בלאט ספג לא מעט ביקורת דווקא לאחר הניצחון הקודם של קליבלנד, בעקבות שתי תקריות מביכות בשניות הסיום של המשחק. תחילה עמד בלאט לבקש פסק זמן לאחר שהסתיימה מכסת פסקי הזמן שנותרה לו - דבר שהיה מעביר את הכדור לשיקגו והיה עלול להוביל להפסד במשחק.

גם סל הניצחון שקלע כוכב הקבוצה לברון ג'יימס עם הבאזר עורר תגובות רבות בתקשורת האמריקנית, לאחר שהכוכב הצהיר במסיבת עיתונאים לאחר המשחק שהחליט להתעלם מהוראת המאמן ולזרוק את הכדור בעצמו לסל.

לפנות בוקר הצליחה קליבלנד להשאיר את אירועי המשחק הקודם מאחור ושלטה במגרש לכל אורך המשחק. הגארד האוסטרלי מתיו דלאבדובה הוביל את רשימת הקלעים של קליבלנד עם 19 נקודות. לברון ג'יימס סיים עם 15 נקודות, 11 אסיסטים ו-9 כדורים חוזרים. את רשימת הקלעים של שיקגו הוביל ג'ימי באטלר עם 20 נקודות.

"הכוח של הקבוצתיות מנצח הכל", אמר בלאט לאחר המשחק. "התנהגנו כמו קבוצה, התמודדנו עם הרבה קשיים, האמנו בעצמנו והצלחנו לנצח יריבה חזקה מאוד".