סוף לשמועות? "נסראללה ידבר בשבת"

הדיווחים הלא-מאומתים על מצבו הרפואי של מזכ"ל חיזבאללה עשו ככל הנראה את שלהם, והארגון הודיע כי העומד בראשו צפוי לשאת דברים ברשת "אל-מנאר" בסוף השבוע

סוף לשמועות? נסראללה (רויטרס)

ארגון חיזבאללה הודיע היום (חמישי) כי מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, צפוי לשאת דברים ביום שבת ב-20:30 ברשת אל-מנאר. ככל הנראה, דבריו יתמקדו במתרחש בהרי קלמון שבגבול לבנון-סוריה, שם נלחם כעת חיזבאללה נגד קואליציה של המורדים בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים הציפו את כלי התקשורת הערביים שמועות שבהן נטען כי נסראללה אושפז בבית חולים. חלק מהידיעות, שלהן לא התקבל אישור מכל מקור אמין, טענו כי מזכ"ל חיזבאללה אף אינו עוד בין החיים.

בתחילת החודש הודיע הארגון על נאום של נסראללה שתוכנן להתקיים ב-25 במאי - יום השנה לנסיגת ישראל מלבנון. אלא שכעת נראה כי בעקבות ההתפתחויות והשמועות האחרונות הוחלט להקדים את האירוע התקשורתי לסוף השבוע הקרוב.

הופעתו הטלוויזיונית האחרונה של חסן נסראללה הייתה ב-6 באפריל 2015, אז הוא התייחס בריאיון שהעניק לטלוויזיה הסורית להסכם ההבנות בין אירן והמעצמות ואמר כי הוא עשוי למנוע מלחמה אזורית. "אין ספק שעסקת הגרעין עם אירן היא הישג גדול וחשוב עבור המזרח התיכון".

לטענת מנהיג חיזבאללה, דווקא פעולותיה של ישראל היו עלולות להוביל לסכסוך אזורי. "ישראל תמיד איימה לתקוף את מתקני הגרעין באירן. דווקא מהלך שכזה היה עשוי להביא למלחמה אזורית או אפילו למלחמת עולם".

נסראללה הוסיף כי נוכחות ארגונו בסוריה נקבעת באופן מלא על ידי השלטון הפוליטי והצבאי בדמשק. "מדיניות ההתנערות הלבנונית היא שקר גדול", הבהיר וציין כי הברחות נשק ואנשים מעבר לגבול מוכיחה זאת.