בן ה-40 רואה צבעים לראשונה בחייו

לעוורי הצבעים יש היום פתרון לבעיה, משקפיים מיוחדים שמצליחים להתגבר על הכשל בעין. ביום ההולדת ה-40 שלו פיט קיבל את המשקפיים וראה לראשונה, משהו לא אפור, שחור או לבן

פיט רואה צבעים לראשונה בחייו (קת'רין אמפי)

למי שרואה צבעים קשה לדמיין את העולם בגוונים האפורים שבין השחור ללבן, אבל זו בדיוק המציאות של עוורי הצבעים. עבורם, חברת EnChroma יצרה משקפיים המסייעות לעיוורי הצבעים לראות את כל גווני הקשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת    

פיט אמפי האמריקני קיבל החודש את המשקפיים המיוחדים שלו ואחותו קת'רין אמפי תיעדה את תגובתיו הראשונות מהרגע שהניח את המשקפיים על עיניו -הרגעים הראשונים בהם הוא רואה צבעים. בתחילה פיט נראה סקפטי ולא מוכן לחוויה, אבל אז, כמה שניות לאחר שהניח את המשקפיים על אפו - משהו קורה לו, הוא מבין ומתחיל לדמוע.

"תראה את העיניים של הילדים שלך, הן מדהימות" אומרת לו קתרין. פיט מתקשה לשמור על שיווי משקל , הוא מתיישב על הרצפה, מבולבל מצבעו העז של מעיל בתו ומצבע הפרחים. "לפחות היום התאמת לא רע את הבגדים שלך" אומר לו גיסו, "חבל שזה יום חורף היום והשמיים לא מאוד כחולים", הוסיפה אחותו. עכשיו פיט הנרגש ממתין ליום שמש עם צבעים עזים עוד יותר. על פי אתר EnChroma, המשקפיים עולים בין 300-500 דולר ועל פי הדמעות של פיט , הן שוות כל סנט.