72 בני אדם נספו בשריפת ענק במפעל בפיליפינים

אסון במנילה: מפעל לייצור נעלי גומי עלה באש מסיבה לא ברורה - עשרות בני אדם נהרגו. חולצו עד כה 72 גופות, חשש שמספר ההרוגים יעלה. וכוחות חילוץ והצלה ממשיכים לפעול לחילוץ עובדי המפעל מתוך ההריסות המפויחות. 5 בני אדם חולצו בחיים, המשטרה חוקרת את נסיבות פרוץ הדליקה

72 בני אדם נספו בשריפה שפרצה אתמול (רביעי) במפעל לייצור נעלי גומי במנילה בירת הפיליפינים. הכוחות ממשיכים לפעול מאז אתמול לחילוץ גופות וניצולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

חמישה בני אדם חולצו אתמול בחיים מתוך הבניין הבוער ופונו לקבלת טיפול בבית החולים. לדברי הרשויות, לא ברור עדיין מה מספר הקורבנות הכולל באסון. צוותי החילוץ וההצלה פועלים עדיין במקום השריפה לחילוץ הגופות מתוך הריסות המפעל, ולדברי כוחות כיבוי האש, חלק מהמפעל - שייתכן ויש בו גופות נוספות - עלול להתמוטט בכל רגע.

המשטרה פתחה בחקירת הנסיבות שהובילו לפרוץ הלהבות, והצהירה כי תעשה הכול כדי למצוא את האחראים. האש החלה אתמול בשעות הצהריים, ועל פי הערכות ראשוניות האש פרצה בשל גיצים שעפו כתוצאה מעבודות ריתוך שבוצעו במפעל, פגעו בריכוז של חומר דליק כלשהו, ומשם השריפה התפשטה. כוחות הכיבוי הצליחו להשיג על האש שליטה רק בשעות אחר הצהריים המאוחרות, אחרי שעות של בערה.

"ניסינו לכבות את האש בעזרת מים ומטפים שהיו במפעל", תיאר אחד העובדים. "אך זה היה קשה בשלב הזה". העשן הכבד והסמיך שעלה מהחומרים הדליקים, שנראה בחלקים גדולים של בירת הפיליפינים, הפך את פעולת הכיבוי למסובכת יותר.