הטיעון המנצח? ג'וינט בשידור חי

במהלך דיון בטלוויזיה בדרום אפריקה על לגליזציה של קנאביס, המחיש אנדרו דו-פלסיס בצורה חיה את עמדתו בנושא - והדליק ג'וינט. להגנתו הסביר כי הריאיון היה "מלחיץ מדי". צפו

בישראל עדיין מנסים לעכל את התבטאותו אתמול של המפכ"ל יוחנן דנינו בדבר הצורך לקיים דיון על התרת עישון קנאביס במדינה - בדרום אפריקה הדיון בעיצומו. במהלך דיון בנושא הלגליזציה של מריחואנה ברשת שידור בדרום אפריקה החליט המרואיין שצידד בהפיכת סמים קלים לחוקיים להמחיש את הטיעון שלו באמצעות עישון ג'וינט בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אנדרו דו-פלסיס, העומד בראש ארגון שמטרתו להפוך את הקנאביס לחוקי בדרום אפריקה, טען כי הריאיון באולפן הטלוויזיה הפך להיות "מלחיץ מדי". במהלך הדיון הטיח במרואיין השני, חבר רשות הסמים במדינה, כי הארגון מתעכב במשך 11 שנים מלהציג את עמדתו בנוגע לליגליזציה, דבר שלא מאפשר לתהליך להתקדם.

למרות שלטענתו התכוון לעשן רק אחרי שיסתיים הריאיון, הוא הסביר כי "כמו רבים מאזרחי דרום אפריקה, אני משתמש בקנאביס, ופעמים רבות יש איתי ג'וינט מוכן שיעזור לי להירגע לאחר מצבים מלחיצים כמו הריאיון הזה, אך השידור החי היה יותר מדי בשבילי".

לקראת סוף הריאיון, נשאל דו-פלסיס האם יש לו עוד משהו להוסיף לדיון. בעודו נושף עשן לעבר המצלמה, הוא סיכם: "אמרתי את מה שהיה לי להגיד בנושא".