הוותיקן הכיר במדינה הפלסטינית

סוכנויות הידיעות מדווחות כי בוותיקן הוחלט להכיר רשמית במדינה הפלסטינית. המסמך כבר מוכן והחתימה הרשמית עליו צפויה להיערך ביום ראשון הקרוב. "ביטחונה של ישראל יגיע בעזרת מו"מ לשלום עם הפלסטינים", אמר נציג הכס הקדוש בארץ הקודש

מכיר במדינה הפלסטינית. פרנציסקוס (רויטרס)

מדינת הוותיקן מכירה רשמית במדינה הפלסטינית - כך הודיעה היום (רביעי) הנהגת העולם הקתולי. סוכנויות הידיעות בעולם מדווחות כי מסמך ההצהרה כבר נכתב, אולם הוא עוד ממתין לחתימה הרשמית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החתימה הרשמית - שעשויה להיות גם חגיגית - תינתן ביום ראשון הקרוב, והיא תעיד על כך שהכס הקדוש משנה רשמית את המעמד הדיפלומטי של הרשות הפלסטינית ל"מדינה הפלסטינית".

ייפגש עם האפיפיור. אבו מאזן (רויטרס)

על פי הדיווחים מרומא, מדובר במסמך משפטי ראשוני שחובר אחרי מגעים בין הכס הקדוש והרשות הפלסטינית לקראת הכרה רשמית. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן אמור לפגוש את האפיפיור פרנציסקוס כבר ביום שבת, עוד לפני ההכרזה.

בחודש שעבר תמך נציג הכס הקדוש בארץ הקודש, הארכיבישוף ברנרדיטו אוזה, בחידוש המגעים בין ישראל והפלסטינים לפתרון שתי המדינות. "לישראל יש לגיטימציה לדאוג לביטחונה", אמר הארכיבישוף, "אבל הביטחון יגיע, לא בעזרת בידודה משכנותיה, אלא מהפיכתה לחלק מהן, בעזרת משא ומתן לשלום עם הפלסטינים על בסיס שתי מדינות לשני עמים".