ניקרגואה: עמדו על הר הגעש - בדיוק כשהתפרץ

שלשום "התעורר" הר הגעש טליקה, וקבוצת מטיילים שיצאה בבוקר שאחרי כדי לתעד את הפעילות הוולקנית מצאה את עצמה בתוך ענן אפר עצום כשההר התפרץ. איש לא נפגע, אך בתים וחוות כוסו באפר וולקני והמשטרה הודיעה על היערכות מוגברת לפינוי

קבוצת מטיילים שטיפסה אתמול (שלישי) להר הגעש הפעיל טליקה בניקרגואה חזתה בהתפרצות אימתנית מטווח אפס. בסרטון שמתעד את האירוע הדרמתי נראה ענן עפר ענק שפורץ מתוך המכתש - מטרים ספורים מתחת לנקודה שבה עמדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטיילים היו עסוקים בצילום הפתח של הר הגעש בשעת ההתפרצות. הקבוצה התרגשה למראה תופעת הטבע, אך לא נבהלה או נמלטה מהזירה. תיעוד האירוע פורסם לראשונה בעיתון המקומי LA PRENSA NICARAGUA.

בתים סמוכים כוסו באפר וולקני

טליקה הוא הר הגעש הפעיל ביותר במדינה ושלשום נשמע מכיוונו פיצוץ ראשון. התיירים טיפסו על ההר, שגובהו כ-1,060 מטרים, שעות ספורות לאחר שהתחילה הפעילות הגעשית שכללה עשרות פיצוצי גז ואפר.

התקשורת המקומית דיווחה כי חוות ובתים סמוכים כוסו באפר וולקני, אך לא ניתנה הוראת פינוי לתושבים. המשטרה דיווחה כי איש לא נפגע, אך הם ערוכים להמשך הפעילות הגעשית באזור, בו מתגוררים כ-2,500 איש.

עומאר אספינוזה, מפקד המשטרה המקומית, סיפר על היערכות המשטרה המקומית: "יש לנו תכנית לאנשים שצריכים להתפנות, לרכוש שלהם וגם לבעלי החיים. אנו פועלים לקבלת תגבורת מהמשטרה המקומית כדי להבטיח את שלום התושבים באזור הר הגעש".