מחאת הכורדים שוטפת את אירן

גל מחאה אלים נגד משטר האייתולות מאיים לסחוף את אירן, בעקבות מותה הטראגי של צעירה כורדית שהותקפה מינית בידי איש משמרות המהפכה. בני הקהילה הזועמים פתחו במהומות שמאיימות לצאת משליטה. האם האביב הערבי יחזור על עצמו?

המיעוט הכורדי באירן פתח בגל מחאות אלים נגד הממשל, בעקבות מקרה שבו צעירה כורדית שמה קץ לחייה לאחר שהותקפה מינית בידי איש משמרות המהפכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיר מהבד הפכה מוקד לאינתיפאדה כורדית בעקבות סיפורה המזעזע של הצעירה פרניאז חוסחוואני, חדרנית שקפצה אל מותה בשבוע שעבר מחלון הקומה הרביעית של המלון שבו היא עובדת, לאחר שאיש משמרות המהפכה ניסה לאנוס אותה.

המשטרה עצרה את החשוד ופתחה בחקירה נגדו, אך בכך לא היה כדי לבלום את מחאות הזעם של המיעוט הכורדי נגד הדיקטטורה. אחרי שרגמו באבנים עמדות של כוחות הביטחון ותקפו שוטרים שנשלחו לפזרם, התנפלו המפגינים על המלון וכילו בו את זעמם עד שפוזרו בירי כדורי גומי.

גבולות המחאה לא נשארו בגבולות אירן. בימים האחרונים החלו מיעוטים כורדים בעירק ובסוריה להפגין הזדהות עם אחיהם באירן ולהפגין נגד הדיכוי, בתקווה שמותה של הצעירה יסמן את ראשיתו של מאבק הדומה לזה שהפך לאביב הערבי.