לאחר 11 ימים: נשיא רוסיה פוטין הופיע בציבור

בעולם עקבו בדריכות אחר נסיבות היעלמותו של נשיא רוסיה מעיני הציבור. היום הוא הופיע בפני המצלמות, לראשונה מאז 5 במרס, למפגש רשמי עם מקבילו הקירגיזי. בתשובה לשאלה לגבי השמועות על מצב בריאותו אמר: "חיים בלי רכילות יהיו משעממים"

לאחר 11 ימים של היעדרות ואינספור שמועות והשערות מצד כלי תקשורת במערב על נסיבות היעלמותו, הופיע היום (שני) לראשונה נשיא רוסיה ולדימיר פוטין מול המצלמות. פוטין נועד לפגישה רשמית עם נשיא קירגיסטן, שוחח עם הכתבים הרבים שהמתינו במקום והזים בכך את הטענות על בריאותו הרופפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההופעה הפומבית, הראשונה מאז 5 במרס, התרחשה בארמון קונסטנטין מחוץ לעיר סנט פטרסבורג. פוטין נפגש לשיחה רשמית עם נשיא קירגיסטן אלמזבק אטמבייב, לאחר שכבר הספיק לבטל מפגשים דומים עם ראשי מדינות אחרות. כשנשאל על בריאותו אמר: "החיים יהיו משעממים בלי רכילות".

"רק שמועות", פוטין (רויטרס)

בעולם עקבו בעת האחרונה בדריכות אחר הדיווחים המגיעים ממוסקבה, לאחר שפוטין נעלם מעין הציבור מאז תחילת החודש וכל הופעותיו הפומביות בוטלו. בקרמלין טענו כי "הנשיא עובד כרגיל", אך בארצו וברחבי היבשת נפוצו שמועות שונות ומשונות על הנסיבות להיעדרותו.

נשיא רוסיה פוטין, ארכיון (רויטרס)

בין הסיבות להיעלמותו של פוטין שפורסמו במערב: דיווחים כי בת זוגו הביאה ילד לעולם, ורמיזות על הידרדרות במצבו הרפואי. החל משפעת ועד לבעיות גב כרוניות, נראה שכמעט כל השערה רפואית עלתה בימים האחרונים. ההופעה היום של פוטין מפזרת בכך את מסך הערפל סביב המנהיג הכל יכול של המעצמה.