ארה"ב: פוטר מעבודתו בממשל - וניסה לגנוב סודות הגרעין

צ'ארלס אקסלטון, שפוטר ב-2010 מעבודתו במשרד האנרגיה האמריקני, החליט לנקום במעסיקיו לשעבר כשתכנן מתקפות על חשבונות הדואר האלקטרוני של פקידים עמם עבד בניסיון להשיג מידע מסווג. אקסלטון תכנן למכור את המידע למדינה זרה, אלא שאז נכנסו לתמונה בלשי ה-FBI

עובר לשעבר בממשל האמריקני מואשם בניסיון (רויטרס)

כתב אישום הוגש נגד עובד לשעבר במשרד האנרגיה האמריקני החשוד כי ניסה לגנוב מידע רגיש הקשור ליכולותיה הגרעיניות של ארה"ב באמצעות מתקפות על חשבונות הדואר האלקטרוני של פקידים בממשל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משרד המשפטים בארה"ב האשים את צ'ארלס אקסלטון (62) כי תקף במזיד חשבונות דואר אלקטרוני באמצעות שימוש בתוכנת ווירוס שיועדה לאיסוף מידע מסווג. אקסלטון פוטר ב-2010 מתפקידו בוועדה לרגולציית הגרעין בארה"ב וב-2011 עבר להתגורר בפיליפינים, שם נתפס על ידי בלשים מה-FBI לאחר שניסה למכור מידע מסווג למדינה זרה.

על פי דיווחים ברשתות התקשורת בארה"ב, סוכנים סמויים מה-FBI התחזו לנציגי מדינה זרה והבטיחו לאקסלטון תשלום בעבור אספקת מידע מסווג על תכניות הגרעין של ארה"ב, ואף הבטיחו לממן את עלות המתקפה על חשבונות הדואר האלקטרוני כחלק מתרגיל שנועד להפלילו.

העובד שפוטר ניצל את היכרותו עם חבריו לשעבר בארגון, להם שלח הודעת דואר אלקטרוני תמימה למראה שהכילה הזמנה לכנס פיקטיבי שארגן. להודעה צירף אקסלטון קישור שלחיצה עליו אמורה הייתה לפגוע במחשב של מקבל ההודעה, תוך שליחת קבצי מידע רגישים החוצה, אולם את הקישור סיפק סוכן FBI סמוי שדאג לוודא כי אף מחשב לא ייפגע כתוצאה מהפעולה.

בכתב האישום שהוגש נגד העובד לא צוין שם המדינה לה ביקש למכור את המידע, אך ה"וושינגטון פוסט" פרסם כי מדובר בסין. אקסלטון נעצר בשלהי חודש מרץ והוסגר לארה"ב, שם צפוי להיפתח משפטו בהמשך החודש. אם יורשע, הוא צפוי לעונש מקסימלי של 20 שנות מאסר.