בן 8 הוברח לספרד – בתוך מזוודה

נער אפריקני בן 8, שהיה אמור לפגוש מחדש את אביו בשטח ספרד, הוברח למדינה בתוך מזוודה - כך גילו שוטרי הגבולות הספרדיים. "הנערה שהחזיקה את המזוודה נראתה מהוססת, כאילו היא לא רוצה להיכנס", שחזר אחד השוטרים

כך נמצא הילד על ידי השוטרים (רויטרס)

הברחה בתנאים אכזריים: נערה בת 19 הגיעה לסאוטה, מובלעת ספרדית ליד מרוקו, עם מזוודה חשודה והתנהגה באופן מהוסס. שוטרי הגבולות של ספרד חשוד כי היא מעבירה סמים, אך כשפתחו את התיק הופתעו לגלות בתוכו ילד אפריקני בן שמונה בשם אבו. למרבה המזל, הילד שרד את המסע והועבר לטיפול רפואי. השוטרים אמרו כי הילד הוחזק "בתנאים מחרידים" במהלך נסיון הברחתו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונה התברר כי הנערה לא מכירה את הילד, שנולד בחוף השנהב, אלא קיבלה כסף על מנת להבריח אותו ממרוקו לספרד. הילד הועבר לרשויות הרווחה ולטיפול רפואי.

כיצד הגיע הילד מחוף השנהב למרוקו? כלי התקשורת בספרד מדווחים כי אביו של אבו עבר לאיי גראן קנריה הספרדיים לפני כשנתיים, ורצה להתאחד עם בנו. האב שילם למבריחים כדי שיעבירו אותו מיבשת אפריקה לתוך ספרד, אך לדברי השוטרים "היא נראתה מהוססת - כאילו היא לא רצתה לעבור את הגבול".

"בהתחלה חשבנו שיש שם חבילות סמים, אבל גילינו שמדובר בגוף ושמחנו לראות שהוא נושם", הוסיף אחד השוטרים. האב שנסע לאזור כדי לפגוש את בנו נעצר על ידי המשטרה.

סאוטה ומלילה, המובלעות הספרדית על שטחה של אפריקה, מוקפות בגדר גבוהה אך מהגרים רבים מנסים להגיע אליהן ומשם לעבור לאירופה. על פי ארגוני זכויות אדם, למעלה מ-4,000 מהגרים לא חוקיים נכנסו למובלעות במהלך שנת 2013. בשנת 2014 מאות מהגרים הסתערו על הגדר של מלילה, וכמאה מהם הצליחו להיכנס לשטח המובלעת.