פקיסטן: שגרירים זרים נהרגו בהתרסקות מסוק

תקרית אווירית קשה בפקיסטן: שישה בני אדם, בהם שגרירי נורבגיה והפיליפינים נהרגו בהתרסקות מסוק בצפון המדינה. דיפלומטים מהולנד ופולין נפצעו ופונו לטיפול רפואי. למרות שנסיבות המקרה לא ברורות, הטאליבן נטל אחריות להתרסקות

מסוק פקיסטני, ארכיון (רויטרס)

מסוק של חיל האוויר הפקיסטני שנשא דיפלומטיים זרים התרסק בצפון המדינה - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. בתקרית הקשה נהרגו שישה בני אדם, בהם השגרירים של נורבגיה והפיליפינים, כמו כן נהרגו נשותיהם של שגרירי אינדונזיה ומלזיה שהיו אף הן על המסוק הצבאי. למרות שנסיבות המקרה טרם התבררו, הטאליבן נטל אחריות להפלת המסוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הפקיסטני נוואז שאריף היה בדרכו באותה שעה בכלי טיס אחר, בדרכו לאזור הצפוני גילגיט, זאת על מנת להשיק שני פרויקטים לאומיים חדשים. מיד לאחר התאונה האווירית הקשה, מיהר שאריף לחזור לבירה איסלאמאד.

על פי הודעת דובר צבא פקיסטן, בנוסף לארבעת הזרים שנהרגו בהתרסקות המטוס, גם שני הטייסים מצאו את מותם. "השגרירים של פולין והולנד ניצלו והם מקבלים טיפול רפואי", נמסר בהודעה הרשמית.

מהדיווחים המגיעים מהמדינה, המסוק מסוג MI-17 התרסק בתוך שטח בית ספר בעיר גיגליט ומיד עלה באש. המסוק נשא 11 זרים ושישה פקיסטנים. בשלב זה לא ידוע מה גרם לצניחתו אל הקרקע והרשויות המקומיות פתחו בחקירה.