הכירו: הפרלמנטרית הצעירה ב-348 השנים האחרונות

היסטוריה בבריטניה: מאהירי בלאק, סקוטית בת 20, היא הפוליטיקאית הצעירה ביותר שתיכנס לבית המחוקקים מאז שנת 1667. "אפעיל להשמיע את הקול של הסקוטים", אמרה הסטודנטית הצעירה לאחר פרסום התוצאות

הבחירות בבריטניה אמנם ייזכרו בגלל הניצחון הגדול של השמרנים ושל ראש הממשלה המכהן דיוויד קמרון, אך פיסת היסטוריה קטנה נרשמה היום (שישי) כשסטודנטית סקוטית בת 20 הפכה למחוקקת הצעירה ביותר בממלכה הבריטית מאז שנת 1667.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאהירי בלאק, סטודנטית לפוליטיקה וממשל, הצליחה להשתחל לבית המחוקקים כשהיא בת 20 בלבד, ובכך הפכה לפוליטיקאית הצעירה ביותר בפרלמנט הבריטי מזה 348 שנים. היא מייצגת את מפלגת SNP, הסקוטית הלאומית, אחת מהמנצחות הגדולות של ערב הבחירות.

בדרך להישג המרשים, הצליחה בלאק להדיח את אחד מחברי הלייבור הוותיקים ביותר, דאגלס אלכסנדר, בקרב על המחוז שבו התמודדו השניים. "העם הסקוטי אמר את דברו והגיע הזמן שקולם יישמע בווסטמיניסטר, אני מבטיחה זאת לבוחרים שלנו, זה בדיוק מה שאני מתכננת לעשות", אמרה הצעירה בנאום שנשאה לאחר פרסום התוצאות.

מפלגתה של בלאק נחשבת למנצחת הגדולה של הבחירות: עד עתה היו לה שישה מושבים בלבד בפרלמנט, אך אחרי היום היא כמעט והכפילה את כוחה פי 10. מתוצאות האמת עולה כי מפלגת SNP, הקוראת לעצמאות סקוטלנד, מסיימת עם לא פחות מ-56 מושבים בפרלמנט הקרוב.

בצל השמחה הגדולה, הצעירה הסקוטית תיאלץ לספוג בחמש השנים הקרובות את הכינוי "התינוק של הפרלמנט", שבו נוהגים לכנות את הפוליטיקאי הצעיר ביותר בבית המחוקקים.