בת משפחתו הישראלית של מיליבנד: "אוהב את ישראל, רגיש לפלסטינים"

מירי קרימולובסקי, בת דודתו של יו"ר האופוזיציה בבריטניה, סיפרה על היחס לישראל של מנהיג מפלגת הלייבור, בן לניצולי שואה, כמו גם על ה"רגישות לנזקקים ולצד הפלסטיני; אד גדל על ערכים של אהבת אדם - צריך להיות בעדו"

"אוהב אדם". מיליבנד (רויטרס)

הקלפיות בבריטניה נפתחו הבוקר (חמישי) וההצבעה בעיצומה: דיוויד קמרון השמרני - ראש הממשלה המכהן - מול אדוארד מיליבנד מהלייבור. בעוד שעורכי הסקרים בממלכה מדברים על קרב צמוד מאוד, סיפרה מירי קרימולובסקי, בת דודתו של מיליבנד, על בן משפחתה, יושב-ראש האופוזיציה בבית הנבחרים הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיליבנד, פוליטיקאי יהודי בריטי, בן לניצולי שואה, נבחר לעמוד בראשות מפלגת הלייבור ב-2010. קרימולובסקי היא בת דודה שנייה שלו וסבתו חיה בישראל.

"חלק מבני המשפחה גרים בשטחים וחלקם בקיבוץ נחשונים", היא סיפרה והוסיפה כי היא תומכת בקרוב משפחתה. "לדעתי, אדם כזה, שגדל על ערכים של אהבת אדם - צריך להיות בעדו".

לדבריה, עם היבחרו לעמוד בראשות מפלגת העבודה הבריטית, הוא נשאל כל העת האם הוא בעד או נגד מדינת ישראל. "הוא איש בעל דעות מוצדקות. אד מגיע מבית מאוד חברתי ופוליטי", המשיכה קרימולובסקי. "כמו שהוא אוהב את ישראל ושמח שיש מקום כזה הוא גם רגיש מאוד לנזקקים ולצד הפלסטיני".

מירי קרימולובסקי - רוצה לפגוש ראש ממשלה (מירי קרימולובסקי)

מיליבנד הוא הצעיר מבין שני אחים יהודים שהתחרו בעבר זה מול זה על הנהגת המפלגה (האח הצעיר אד ניצח את אחיו הבוגר דיוויד בקולות ספורים בלבד). מיליבנד ה"חנון", שהיה ידוע במיוחד כאיש שיודע לפתור את הקובייה ההונגרית ב-90 שניות, מבטיח לחזור ולעבוד למען הבריטים ולצמצם את הפערים החברתיים.