נעלי אסירים נגנבו ממחנה ההשמדה מיידנק

הביקוש לחפצי אספנות חוצה את הגבול וגם את הגדרות. אלמונים גנבו ממחנה ההשמדה מיידנק 8 זוגות של נעלי אסירים שהוחזקו במתקן במהלך מלחמת העולם השנייה. במשטרה פתחו בחקירה, אך לפי שעה לא נעצרו חשודים במעשה. בראשית החודש נגנב ממחנה הריכוז דכאו שלט הכניסה "העבודה משחררת"

מיצגים היסטורים נגנבו מתחת לאפו של השומר (AP)

שמונה זוגות של נעלי אסירים נגנבו בשבוע שעבר ממחנה ההשמדה מיידנק שבפולין. מדובר במיצגים היסטוריים רבי ערך בקרב חוגי האספנים, שמכונים לעתים לשלם תמורתם סכומי עתק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגניבה התבצעה ככל הנראה בשבוע שעבר בין 18-20 לנובמבר, אז הבחין אחד משומרי האתר ההיסטורי כי גדר התיל שהקיפה את אחד המיצגים נחתכה. בדיקה העלתה כי לפחות שמונה זוגות של נעלי אסירים שהוחזקו במחנה בתקופת מלחמת העולם השנייה נעלמו.

מהנהלת האתר נמסר כי בשל מצוקת כוח האדם במקום, אין אפשרות לפקח על כל המתחמים במחנה בזמן אמת. המשטרה פתחה בחקירת האירוע, כשעל פי ההערכות המיצגים יוצעו בקרוב למכירה בשוק השחוק.

השלט הנעדר. שער הכניסה למחנה הריכוז דכאו (AP)

רק בראשית החודש פורסם, כי אלמונים גנבו את השלט "העבודה משחררת" שהוצב בכניסה למחנה הריכוז דכאו שבגרמניה. הקנצלרית מרקל גינתה את המקרה באופן נחרץ, ואמרה כי פעולות מתועבות שכאלה הן מרושעות במיוחד. למרות שציינה כי היא קוראת לאתר את האחראים למעשה ולמצות עמם את הדין, עד כה לא נעצרו חשודים במעשה.