ארה"ב: כמות שלג של שנה - ביומיים

הסופה שפגעה במערב מדינת ניו יורק גבתה את חייהם של לפחות 14 בני אדם. רבים נצורים בבתיהם כבר שבוע, לאחר שהשלג חוסם את דלתות הבתים. הרשויות בארה"ב נערכות לקראת הצפות ומנסות למזער את הנזק הצפוי לחיי אדם ורכוש, ואפילו להקת הרוק "אינטרפול" הושפעה מהסערה

שלג כבד קבר תחתיו ערים שלמות (AP)

נמשכת הסופה בארה"ב: כמות שיא של שלג קברה תחתיה עיירות שלמות באזור מערב מדינת ניו יורק, בסמוך לעיר באפלו. לפחות 14 בני אדם נהרגו כתוצאה משיטפונות, שצפויים להתגבר עם הימסות השלג. כמות השלג שירדה במהלך שתי היממות האחרונות משתווה לכמות השלג השנתית הממוצעת היורדת באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקומות רבים הגיע גובה השלג אל מעל לשני מטרים. השירות המטאורולוגי האמריקני הודיע כי באזורים הללו הסיכוי להצפות גבוה במיוחד. יותר מ-600 אלף בני אדם מתגוררים באזורים הנמצאים תחת סיכון, ורבים מהם נצורים בבתיהם מזה שבוע, כיוון שהשלג הכבד אינו מאפשר להם לפתוח את דלתות הבתים.

חשש משיטפונות כבדים במזרח ארה"ב (AP)


הרשויות במדינת ניו יורק מנסות לפעול במטרה להקטין את הנזק בנפש וברכוש. כחלק מצעדי המניעה נאסרה התנועה בכמה אזורים שנפגעו, והתושבים נקראו לנקות את פתחי הניקוז המצויים מחוץ לבתיהם. רשתות התקשורת בארה"ב דיווחו כי כמה מן ההרוגים קיפחו את חייהם בשעה שעסקו בפינוי השלג מבתיהם ורכביהם.

גם להקת הרוק "אינטרפול" הושפעה מהסערה: חברי הלהקה נתקעו באוטובוס למשך למעלה מ-50 שעות סמוך לעיר באפלו בעת שהיו בעיצומו של מסע הופעות. הלהקה נאלצה לבטל שתי הופעות שאמורות היו להערך בטורונטו ומונטריאול.