המאבק בלוחמי דאעש נמשך: "ארה"ב שיגרה מטוסי ריגול לסוריה"

בכירים אמריקנים הצהירו לאחרונה כי ארה"ב שיגרה מספר מטוסי ריגול, על מנת לבחון את התקדמותם של לוחמי דאעש בסוריה. על פי ההערכות, המהלך נועד לאפשר הרחבת התקיפות האוויריות נגד הארגון

האם ארה"ב תרחיב את המבצע? (טוויטר)

האם ארצות הברית פתחה במערכה נרחבת נגד לוחמי ארגון דאעש בסוריה? בכירים אמריקנים הצהירו היום (שלישי) כי צבא ארצות הברית שיגר מטוסי ריגול לסוריה, על מנת לעקוב אחר התקדמותם של פעילי דאעש במדינה. כך דווח ב"דיילי מייל" הבריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעוד שבבית הלבן טוענים כי טרם אושרה תכנית פעולה צבאית בסוריה, ההחלטה לשגר מטוסי ריגול לעבר בירת המדינה האסלאמית, א-רקה, מלמדת ככל הנראה על כוונותיהם הצבאיות של האמריקנים במסגרת המאבק בארגון הסוני הקיצוני.

צעד זה של וושינגטון מגיע על אף אזהרותיו של משטר אסד, לפיו כל הפרה של ריבונות שלטונו בסוריה תזכה לתגובה. עד כה תקף צבא ארצות הברית מטרות של דאעש בעיקר בצפון עירק, כחלק מהמאמצים ההומניטריים לסייע לבני הדת היזידית הנרדפים על ידי דאעש.

רצח פולי הביא לשינוי דעתו של אובמה

על פי ההערכות, למרות שהנשיא אובמה העדיף לנקוט בפעולה צבאית מצומצמת נגד הארגון, הרצח המזעזע של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי בשבוע שעבר ככל הנראה שינה את דעתו. דיפלומטים אמריקנים לא שללו את האפשרות להחרפת התגובה האמריקנית, על רקע האיום הגובר על אזרחים אמריקנים בעירק ובסוריה.

גורמים רשמיים בפנטגון הציגו לאחרונה לממשל בוושינגטון מגוון תכניות פעולה אפשריות נגד דאעש. התכניות כוללות בין היתר תקיפות אוויריות נגד מטרות אסטרטגיות של הארגון. גורם בכיר בפנטגון ציין כי המעקב המודיעיני אחר הארגון יאפשר לממשל לקבל מידע אודות יכולות האש של לוחמי דאעש, התקדמותם בשטח ועל התנהלות מנהיגי המדינה האסלאמית.