נפאל: עשרות בני אדם נהרגו בשיטפונות במערב המדינה

עשרה מחוזות במערב המדינה ספגו פגיעה קשה בעקבות סופה שנמשכת כשלושה ימים. לדברי צוותי החילוץ במדינה, לפחות 54 בני אדם נהרגו ולמעלה ממאה עדיין נעדרים בעקבות השיטפונות והמפולות באזור. בתחילת החודש נהרגו 156 אזרחים בסופה אחרת שפקדה את המדינה

הרוגים בשיטפונות בנפאל (AP)

אנשיהרשויות וגורמי ההצלה בנפאל עדיין סופרים את מניין הקורבנות בעקבות שיטפונות ומפולות הפוקדים את מערב המדינה. עד כה דיווחו הרשויות על לפחות 54 בני אדם נהרגו וכי 142 בני אדם עדיין נעדרים בין ההריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עשרה מחוזות במערב המדינה נפגעו כתוצאה מהגשמים העזים. בזמן שגורמי ההצלה סופרים את הגופות, במשטרה המקומית כי מספר הנפגעים בסופות שנמשכות כבר שלושה ימים ברציפות צפוי עוד לעלות.

למעלה מ-100 עדיין נעדרים, נפאל (AP)

האזורים שנפגעו ממוקמים במרחק של כ-250 קילמוטרים, מהבירה קטמנדו. בעקבות המפולות, נחסמו כבישים ועורקי תנועה מרכזיים המובילים לאזור, דבר שמקשה על גופי ההצלה מלהגיע אל הכפרים הנידחים. בנוסף נפגעו גם קווי חשמל ותחנות תקשורת נותקו בשל הסופות החזקות.

מספר ההרוגים צפוי לעלות, נפאל (AP)

"ישנם עוד עשרות אלפי בני אדם שלא ניתן להגיע אליהם", הסביר קש האדור שאדי, המרכז את מאמצי החילוץ במשטרת נפאל. "האדמות החקלאיות והבתים הוצפו, דבר שהכריח רבים לברוח. תנאי מזג האוויר הקשו גם על המשאיות שנשלחו עם ציוד ועל המסוקים שהמריאו בכדי להגיש סיוע לאזרחים", הבהיר.

עונת הגשמים בנפאל החלה בחודש יוני וצפויה להימשך עד לחודש ספטמבר. מפולות באזוריה ההרריים של המדינה, ושיטפונות במישורים הדרומיים נפוצים בחודשים אלה, הנחשבים כ"עונת המונסון". מוקדם יותר החודש התרחשה מפולת בוץ דומה ממערב לקטמנדו, שגבתה את חייהם של 156 בני אדם.