בני הזוג אובמה בדרך "לפרק את החבילה"?

על פי דיווח בצהובון אמריקני, מישל גילתה כי בעלה בגד בה, ואף נעזר במאבטחים מהשירות החשאי על מנת להסוות את מעשיו. בנוסף נטען כי בני הזוג ישנים במיטות נפרדות, וממתינים לתום כהונתו ב-2016 על מנת להיפרד סופית

דיווחים על משבר בזוגיות הנשיאותית (רויטרס)

הלילה (שבת) יחגוג הזוג הנשיאותי האמריקני את יום הולדתה ה-50 של מישל במסיבת ריקודים בבית הלבן, אך במקביל מצטברות העדויות למשבר ביחסיהם הולך. צהובון אמריקני מדווח כי ברק אובמה ניהל רומן מאחורי גבה של מישל, ומאבטחיו הקרובים של הנשיא סייעו להסוות את הרומן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא ורעייתו לא הופיעו יחד בציבור מאז הלווית מנדלה. בתמונות שצולמו אז נראה אובמה מתלוצץ ומצטלם עם ראשת ממשלת דנמרק וראש ממשלת בריטניה, בעוד רעייתו זועפת בצד. בחודש שעבר דווח כי בני הזוג חווים משבר ביחסים, אך הדיווח לא קיבל אישור רשמי מגורם כלשהו בוושינגטון.

ה"נשיונל אינקוויירר" האמריקני מדווח השבוע כי הנישואים של הזוג מתפרקים לאחר 21 שנים, בעקבות שורה של מריבות בין בני הזוג. על פי הדיווח, בני הזוג רבו לאחר התמונות מהטקס בדרום אפריקה, וגם לאחר שמישל גילתה כי השירות החשאי הסווה את בגידת בעלה. עוד נטען כי בני הזוג ישנים בחדרים נפרדים, לאחר שמאמצי הנשיא לתקן את היחסים נכשלו.

רעיית הנשיא, מספרים, טוענת כי בעקבות הצילום היא הושפלה מול מאות מיליונים בעולם שצפו בטקס. בדיווח נטען כי הגברת הראשונה צעקה לעבר בעלה כי "נמאס לה" וכי קשה לה לספוג את ההשפלה כתוצאה מהמעשה. גורם בוושינגטון העריך כי פני הזוג לסיום הקשר וכי זה נראה כמו "הימור בטוח".

הצילום שחולל את הסערה (AP)

ייפרדו בתום הכהונה?

מהבית הלבן סירבו להגיב לידיעה, ולטענת הצהובון מישל תישאר לצד בעלה עד לתום כהונתו ב-2016, אז יעבור ברק להוואי בה גדל, ומישל תישאר עם בנותיהם בוושינגטון. בעבר דווח כי ברק ומישל עמדו להיפרד בעשור שעבר, בתחילת הקריירה הפוליטית של ברק, ואף החלו בניסוח מסמכי גירושין. 

לפני כשבועיים העניק הנשיא לרעייתו מתנת יום הולדת - חופשה לבד בהוואי, בזמן שהוא שב לוושינגטון עם הבנות. "כחלק ממתנת יום ההולדת שלה, הגברת הראשונה תישאר בהוואי כדי לבלות עם חברים, לקראת יום הולדתה ה-50. אם יש לכם ילדים, אתם יודעים שלאפשר לאשתך לבלות שבוע הרחק מהבית זו מתנה גדולה", הסביר דוברו לעיתונאים.

שני ספרים שיצאו לאור בארה"ב בשנים האחרונות טענו כי ריצתו של אובמה לפוליטיקה פגעה בזוגיות של השניים. לפני כשלוש שנים דיווח ה"נשיונל אינקוויירר" כי אובמה ניהל רומן, כשאר התמודד לתפקיד סנאטור, עם מנהלת הכספים שלו, אך הדיווחים הוכחשו מכל וכל.