"פרנציסקוס עבד כמאבטח במועדון לילה בצעירותו"

חורחה מריו ברגוליו, או האפיפיור פרנציסקוס, נהג לעבוד כמאבטח במועדוני לילה בצעירותו, בזמן שהיה סטודנט במכללה בבואנוס איירס. על מנת להתפרנס עבר פרנצסיקוס בשלל עבודות מזדמנות, בהן שטיפת רצפות ועריכת בדיקות מעבדה

היה מאבטח במועדון. פרנציסקוס (רויטרס)

רבים סבורים כי לתפקיד האפיפיור מתמנים אנשי דת שעוסקים בעבודת האל מינקות, אך מתברר כי האפיפיור פרנציסקוס עבד בצעירותו כשומר סף במועדון לילה בבואנוס איירס - כך פורסם היום (ג') בניו יורק פוסט. לאחרונה חשף האפיפיור בפני מאמיניו כי נאלץ להתפרנס מעבודות מזדמנות כדי לממן את לימודיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, בזמן שהיה סטודנט במכללה בבירת ארגנטינה, עסק חורחה מריו ברגוליו במספר עבודות בניסיון להשלים הכנסה, בהן שטיפת רצפות, עריכת בדיקות במעבדות ואפילו שמירה במועדון לילה.

חשיפת עברו הצנוע של האפיפיור פרנציסקוס רק מחזקת את המוניטין שדבק בו מאז נבחר לתפקידו במרס השנה - "האפיפיור של כולם". פרנציסקוס סירב למותרות רבות להן זוכה מנהיג הכנסייה הקתולית.

הפתיע בהצהרות ליברליות

מעבודות מזדמנות לראשות הכנסייה הקתולית (רויטרס)
בחודשים שחלפו מאז נבחר לתפקיד, הספיק פרנציסקוס להפתיע את מאמיניו במספר אמירות מתונות כלפי הקהילה ההומו-לסבית. בחודש יולי האחרון הצהיר האפיפיור: "אם מישהו הוא הומוסקסואל ומחפש את אלוהיו ויש לו רצון טוב, מי אני שאשפוט אותו?".

לאחרונה הוא אף הדיח מתפקידו את הבישוף הגרמני פראנץ פיטר טבארץ ואן אלסט מלימבורג, שנודע כ"בישוף הנהנתן", וזאת לאחר שזה הוציא 31 מיליון אירו מחשבון הכנסייה הקתולית על מקום מגוריו.