לוביץ ביצע חזרות לקראת ההתרסקות

חוקרי ההתרסקות של טיסת ג'רמן ווינגס טוענים כי טייס המשנה, שריסק את המטוס על 150 נוסעיו בכוונה, ערך חזרות לקראת ההתרסקות באותו יום. מהחקירה עולה כי ההכנה להתרסקות בוצעה בשעה שהמטוס עשה את דרכו מדיסלדורף לברצלונה

ערך חזרה להתרסקות . לוביץ (רויטרס)

אנדראס לוביץ, טייס המשנה שריסק את טיסת ג'רמן ווינגס באלפים הצרפתים, ערך חזרות ביום ההתרסקות, כדי לתרגל אובדן גובה במהירות - כך מדווח היום (רביעי) העיתון הגרמני "בילד" שממשיך לעקוב אחר חקירת ההתרסקות. על פי הדיווח, לוביץ ערך ניסויים על מנת לבדוק את התנאים המתאימים להתרסקות בזמן שהמטוס עשה את דרכו מדיסלדורף לברצלונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה המתנהלת בצרפת, עולה כי לוביץ ירד לגובה של 100 רגל מספר פעמים במהלך הטיסה לברצלונה. ממצאי החקירה המלאה צפויים להתפרסם בימים הקרובים. בעבר דווח שטייס המשנה סבל ממספר הפרעות נפשיות ושקל מספר דרכים לבצע התאבדות, גם בימים שלפני ההתרסקות.

צוות החוקרים באלפים הצרפתים (רויטרס)

על פי הדיווח, לוביץ קיבל טיפול להתמודדות עם "משברי דיכאון" לפני שש שנים, בתקופה שבה למד טיסה. בחיפוש שנערך בביתו לאחר ההתרסקות, נמצאו פתקי מחלה שהעידו כי לוביץ לא היה כשיר לטיסה ביום ההתרסקות.

בלופטהנזה, חברת האם של ג'רמן ווינגס, טוענים שלוביץ עבר בהצלחה את כל המבחנים להסמכת טייסים ושעל פי הבדיקות הוא היה כשיר ב-100%. 150 בני אדם - בהם הישראלי אייל באום, איש עסקים בן 39 מהוד השרון - נהרגו בהתרסקות המכוונת של המטוס במהלך טיסה מברצלונה לדיסלדורף לפני כחודש וחצי.