העולם חוגג עם אוסיין בולט

הירושימה מציינת 67 שנים להטלת פצצת האטום, בסוריה תחנת הטלווייזיה הממלכתית דיווחה על עריקתו של ראש הממשלה - והתפוצצה, באירלנד הפנו לרגע מבט מהאולימפיאדה לטובת קפיצה מצוקים אבל רוב רובו של העולם מתרכז היום באיש המהיר בעולם. צפו

הלם בוויסקונסין: גבר חמוש בשנות ה-40 לחייו, איש צבא לשעבר, פרץ לבית תפילה סיקי, פתח בירי והרג לפחות שישה. גם כמעט יממה אחרי האירוע, המשטרה האמריקנית לא מצליחה להבין מה גרם לחמוש לצאת במסע הקטלני. הנשיא אובמה העביר את תנחומיו למשפחות ההרוגים והביע זעזוע מהאירוע האלים.

יום דרמטי גם בסוריה: בעוד צבא נאמניו של אסד מתארגנים למתקפה נוספת בעיר חלב, פיצוץ עז מזעזע את הקומה השלישית בבניין הטלוויזיה והרדיו הממלכתיים בדמשק. כמה דקות אחר כך, אותה תחנת טלוויזיה מדווחת על עריקת ראש ממשלתו של אסד - ריאד חיג'אב.

ביפן, עשרות אלפים התכנסו בפארק השלום בליבה של הירושימה כדי לציין את יום השנה ה-67 להפצצה האטומית בהירושימה. מלבד הניצולים, בני המשפחות של 140 אלף ההרוגים, הדיפלומטים ואנשי הממשל, היה גם נכדו של הנשיא הארי טרומן - דניאל. זו הפעם הראשונה שבה בן משפחתו של טרומן - שהורה על הטלת הפצצה - מגיע לאירועי הזיכרון.

אחרי לא מעט ספקות שהטילו ביכולותיו, היום ברור שאוסיין בולט הוא האיש המהיר בעולם. ג'מייקה חוגגת היום גם יובל לעצמאותה והאצן בולט סיפק את האווירה הנכונה לחגיגות במדינה, שברוב ימיה לא מוצאת סיבות רבות לשמוח.

ולצד התחרויות בלונדון, תשומת הלב של חובבי הספורט ברחבי העולם הופנתה היום לכמה דקות מהאולימפיאדה לטובת כמה תמונות מרהיבות של אמיצים שקפצו מצוק בגובה עשרות מטרים. צריך לראות כדי להאמין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת