כתב האישום נגד שטראוס-קאהן יבוטל

לאחר שעבר תהפוכות רבות, נראה כי כתב האישום נגד דומיניק שטראוס-קאהן, יו"ר קרן המטבע הבינלאומית - יבוטל. התובע המחוזי במנהטן הגיש היום באופן רשמי בקשה לבית המשפט בניו יורק לבטל את כתב האישום. הדיון בנושא - רק ביום שלישי

עכשיו זה רשמי: תיק האישום באונס נגד דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, ייסגר - כך עולה מבקשה שהוגשה היום לבית המשפט בניו יורק על ידי התובעים בפרשה.

דובר בית המשפט בניו יורק אישר את הגשת הבקשה לביטול התביעה. מוקדם יותר נפגשו נציגי התביעה עם החדרנית, שטענה כי שטראוס-קאהן, אנס אותה בבית המלון, ועם עורכי דינה. בפגישה זו הודיעו נציגי התביעה על הכוונה לבקש את ביטול כתב האישום.

"טענו מתחילת הפרשה שמרשנו חף מפשע", אמרו עורכי דינו של שטראוס-קאהן, וויליאם טיילור ובנג'מין ברפמן. "גם אמרנו שיש הרבה סיבות להאמין שהחדרנית אינה אמינה, אבל אף אחד לא הקשיב לנו", הוסיפו.

"ביהמ"ש דחה את הזכות לצדק"

עורכי הדין הוסיפו בהצהרתם לתקשורת כי שטראוס-קאהן ובני משפחתו אסירי תודה כי התובע המחוזי הגיע ל"החלטה הנכונה בנושא". "אי אפשר היה להמשיך עם התיק הזה הלאה", הוסיפה.

"התובע המחוזי דחה את זכותה של אישה לזכות לצדק במקרה אונס", האשים עורך דינה של החדרנית, קן תומפסון. עורך הדין לא ציין אם בכוונתו לערער על ההחלטה לבטל את כתב האישום, אם תתקבל.

הדיון שבמסגרתו צפוי בית המשפט לדון בנושא ייערך ביום שלישי. על פי ההערכות, צפוי בית המשפט להיענות לבקשת התביעה ולבטל את כתב האישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת