לראשונה מזה 50 שנים: מעבורות יופעלו בין ארה"ב וקובה

לאחר שהפעלתן בוטלה בשנות השישים, אישר הלילה הממשל האמריקני להפעיל מחדש קווי מעבורת לקובה. ההחלטה מגיעה על רקע התחממות היחסים בין שתי המדינות, אך עדיין לא ברור כמה רשיונות יינתנו ומתי יחלו לפעול

לראשונה מזה יובל: מעבורות בין המדינות. א (רויטרס)

כחמישים שנים לאחר שהופסקו, אישר הממשל האמריקני להפעיל קווי מעבורת בין ארה"ב לקובה. עדיין לא ידוע מספר הרישיונות שייתנו להפעלות המעבורות, אך לפי גורם אמריקני בכיר שני קווים שייצאו מפלורידה ויגיעו להוואנה בתוך 9 שעות בלבד - כבר קיבלו את האישור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרת האיסור מגיעה לאחר שבחודשים האחרונים נרשמה התקרבות משמעותית בין המדינות שהיו בנתק מספר עשורים. שיאה של ההתקרבות היה בפגישה בין נשיא ארה"ב ברק אובמה לבין מקבילו ראול קסטרו בוועידת מדינות אמריקה בחודש שעבר בפנמה.

אובמה וקסטרו נפגשים לראשונה. ארכיון (רויטרס)


"זוהי הזדמנות משמעותית לקידום היחסים בין שתי המדינות", אמר ג'יימס וויסנד, המשמש כעורך הדין של חברת מעבורות אמריקנית, והוסיף כי הוא תומך במדיניות החדשה המונהגת על ידי הנשיא.

נוסף לכך, אובמה פועל להסרת ההגבלות ארוכות השנים על נסיעות לקובה. משפחות אמריקניות ממוצא קובני, פקידים בטיול הממשלה ועיתונאים כבר אינם צריכים לקבל אישור מיוחד לפני נסיעה לאי, אם כי נסיעות תיירות עדיין אסורות.