קפה בין כוכבים: אספרסו ראשון בחלל

המאמצים להנעים את שהותם של האסטרונאוטים בתחנת החלל הבינלאומית רשמו בסוף השבוע הישג יוצא דופן עם השקת מכונת האספרסו הראשונה מחוץ לכדור הארץ. הראשונה ללגום מהמשקה הארומתי הייתה האסטרונאוטית האיטלקיה הראשונה, שמיד לאחר מכן גם פרסמה את תיעוד של הרגע בחשבון הטוויטר

קפה בין כוכבים: האיטלקיה הראשונה בחלל הפכה בסוף השבוע לאסטרונאוטית הראשונה שנהנתה מאספרסו מחוץ לאטמוספירה. הפינוק המפתיע הזה התאפשר הודות למכונת קפה ייחודית שתוכננה כך שתוכל לספק מענה בהיעדר כוח כבידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקושי העיקרי שליווה את האסטרונאוטית האיטלקיה סמנתה כריסטופורטי בששת החודשים האחרונים בחלל לא היה העובדה שהיא מרחפת מאות קילומטרים מעל לפני כדור הארץ , אלא דווקא המחסור בקפה - כך לטענתה.

במטרה להפוך את שהייתה בחלל לקלה ונעימה יותר, חברה יצרנית הקפה האיטלקית Lavazza למהנדסים מחברת "ארגוטק" לצורך פיתוח מכונת קפה ייחודית שתדע להעניק את חווית השימוש המדויקת להכנת אספרסו גם בתנאים של אפס כוח משיכה.

למרות שתוכננה להגיע אליה עוד בחודש ינואר, בשל עומס במשלוחים, הגיעה מכונת הקפה אל תחנת החלל רק בחודש אפריל האחרון וזיכתה את יושביה בטעימות ובניחוחות הארומטיים שהותירו אחריהם על כדור הארץ.

בתמונת סלפי שפרסמה בסוף השבוע מרגע ההשקה החגיגי של מכונת הקפה, נראתה כריסטופורטי כשהיא לוגמת מהקפה החם מספל ייעודי שעוצב במיוחד לשימוש בתנאים המורכבים שבחלל. "קפה, ההשעיה האורגנית המשובחת ביותר שתוכננה אי פעם – אספרסו טרי בספל Zero-G החדש!", צייצה האסטרונאוטית בחשבון הטוויטר שלה. גם בענקית הקפה לא יכלו לעצור את התרגשותם מהתקדים המרשים שקבעו בחלל. "היום, תחנת החלל הבינלאומית מרגישה קצת יותר כמו בית", צייצה בחברת הקפה Lavazza.