שוב: עשרות מהגרים טבעו בים התיכון

עוד אסון בים התיכון: כמה עשרות בני אדם טבעו למוות בעוד ניסיון של אפריקנים להסתנן מחופי לוב לאיחוד האירופי. הסירה שעליה הפליגו החלה לשקוע וחלק מהמסתננים קפצו למים, אלה שלא ידעו לשחות – טבעו. בחיל הים האיטלקי מדווחים על עלייה משמעותית במספר ההסתננויות לאירופה בשבועות האחרונים

מהגרים בים התיכון, ארכיון (רויטרס)

הטרגדיה האנושית בים התיכון נמשכת: ספינת מהגרים נוספת שיצאה מחופי אפריקה לפני יומיים בתקווה להגיע לחופי אירופה טבעה בדרכה, לפחות 40 בני אדם טבעו למוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש, על פי הדיווחים באיטליה, ביום ראשון האחרון בים התיכון, בין לוב וסיציליה. ארגון הומניטארי במדינה אמר כי מספר הנספים המדויק עדיין אינו ידוע. על פי הדיווחים, הספינה החלה לשקוע במהלך הניסיון להגיע לחופי סיציליה והמהגרים קפצו למים, אלו שלא ידעו לשחות טבעו.

חיל הים האיטלקי גרר את הספינה הפגועה לנמל קטניה ועליה מספר ניצולים מהאסון. בשבועות האחרונים חלה עלייה דרמטית במספר המהגרים האפריקנים שאיבדו את חייהם בים התיכון בניסיון להסתנן לאירופה. רק לפני שבועיים טבעו 800 בני אדם סמוך לחופי מלטה, מספר הנספים המדויק אינו ידוע שכן אין נתונים על כמות האנשים שנמצאת על כל סירה.

המבריחים מנצלים את מזג האוויר הנוח ואת הים הרגוע יחסית בעונה זאת כדי להבריח כמה שיותר מסתננים לאירופה. בסוף השבוע האחרון לבדו לא פחות מ-7,000 מהגרים ניסו להגיע לחופי איטליה מלוב, על פי הדיווח של חיל הים האיטלקי.