צפו: כשקרי פגש את הפיל הקנייתי

מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי הגיע לקניה כדי להכין את הקרקע להגעתו של הנשיא אובמה למדינה בקיץ הקרוב. בהפסקה בין דיון על איום הטרור האיסלאמי לעדכון על קשרי המסחר של וושינגטון עם ניירובי, הוא ביקר במרכז לפילים יתומים ולא עמד בפיתוי, שלף את המצלמה - וצילם סלפי למזכרת

גור פילים הוא כנראה חיה כל כך חמודה שגם פוליטיקאי בכיר כמו ג'ון קרי לא מסוגל לשמור על דיפלומטיות לידה. קרי, המבקר בימים אלה בשליחות מטעם ארצו בקניה, ביקר בשמורה מקומית ולא יכול היה להישאר אדיש כשנתקל בגור פילים קטנטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהפסקה בין הנושאים המדיניים שעמדו על הפרק בביקור במדינה האפריקנית, הגיע קרי לשמורה האקזוטית בקניה, שם מגדלים גורי פילים. קרי שמע הסבר על בעיית הציד הלא חוקי של הפילים ביבשת, והחליט כאחרון התיירים להצטלם עם פיל צעיר שאליו נקשר.

קרי וחבר כבד משקל (משרד המדינה האמריקני)

מחקר שנערך לאחרונה על ידי הארגון העולמי למען חיות הבר טוען ששיעור הפילים האפריקנים שניצודו בניגוד לחוק עלה מ-25% מכלל מקרי המוות של הפילים לפני עשור ל-65% היום. אם קצב הציד הזה יימשך, קרוב לוודאי שהמין כולו יוכחד. מארחיו הסבירו לו שלצד הטרוריסטים הסומלים שחוצים את הגבול ופוגעים בקנייתים, כך גם ציידים לא חוקיים מסומליה חוצים את הגבול ומסכנים את המשך קיומם של הפילים הקנייתים.

הביקור של מזכיר המדינה האמריקני נערך בין היתר על מנת להכין את הקרקע לקראת הגעתו העתידית של נשיא ארה"ב ברק אובמה, למדינה שבה נולד אביו. כעת נותר להמתין לראות האם גם הנשיא יותיר את חותמו - בצילומים מביכים למדי.