הכירו: הנסיכה שארלוט אליזבת דיאנה

בריטניה מתרגשת: יומיים אחרי הלידה המתוקשרת הודיעו הדוכס והדוכסית מקיימבריג' על שמה של בתם הצעירה. שארלוט - על שם סבה צ'ארלס, אליזבת על שם המלכה האם ודיאנה על שם סבתה המנוחה, שנהרגה בתאונת דרכים

יורשת עצר חדשה לבית המלוכה הבריטי: הדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון והנסיך וויליאם הודיעו היום (שני) כי בחרו לקרוא לבתם הטרייה בשם שארלוט אליזבת דיאנה. בכך בחר וויליאם להנציח את שמה של אמו, הנסיכה דיאנה, שנהרגה בשנת 1997 בתאונת דרכים בפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוקת שתיקרא מעתה הדוכסית שארלוט מקיימבריג' תהיה הרביעית בתור לרשת את המלוכה, אחרי הסב צ'רלס, האב וויליאם והאח ג'ורג' לואי. השם של הנסיכה החדשה סמלי במיוחד מאחר והוא מאגד בתוכו את שמו של סבה צ'ארלס, שם אמו המלכה האם אליזבת וסבתה - הנסיכה דיאנה המנוחה. דווקא השם דיאנה מסעיר את התקשורת הבריטית בשל הסכסוכים המתוקשים עם בית המלוכה, לאחר שהתגרשה מאביו ומתה בתאונת דרכים אפופת מסתורין.

בבריטניה מציינים כי וויליאם וקייט בחרו בשם שארלוט למרות שבשנים האחרונות השם מאבד מהפופולריות שלו. ברשימת השמות הבריטים לבנות השם שארלוט נמצא רק במקום ה-21. ב-2013 הוא ניתן ל-2,242 בנות בממלכה. השם שארלוט הוא הצורה הנקבית לשם צ'רלס. בהיסטוריה של בית המלוכה הבריטי הייתה נסיכה שארלוט מוויילס, שהייתה אמורה לרשת את הכתר ב-1817, אבל מתה כשילדה בגיל 21. השם אליזבת במרכז הוא מסורתי, כמו המלכה הנוכחית וכמו אמה.

הזוג המלכותי עוזב את בית החולים

ההמולה מחוץ לבית החולים, היום

בשבת האחרונה נמסר מבית החולים סנט מארי בלונדון והארמון בקנסינגטון כי הלידה, שערכה כארבע שעות, עברה בשלום ומשקלה של התינוקת עומד על 3.700 ק"ג. הנסיך וויליאם יצא ואמר לעיתונאים הרבים שהתגודדו מחוץ לבית החולים כי הוא "מאושר מאוד". זמן קצר לאחר מכן הוא שב למוסד הרפואי עם בנו ג'ורג', בן שנה וחצי. כעת צפוי הזאטוט להתרגל לשמה של אחותו הצעירה, שצפויה למשוך עניין רב בשנים הקרובות מהתקשורת בממלכה.