דאע"ש: עומדים מאחורי הירי בטקסס

אנשי המדינה האסלאמית הודיעו כי הם אלה שעומדים מאחורי הירי מחוץ לתערוכה בה הוצגו קריקטורות של הנביא מוחמד בטקסס. מדובר בפעם הראשונה שהארגון נוטל אחריות על פיגוע בארה"ב. בבית הלבן עודכנו על ההתרחשויות. בכיר ב-FBI: אחד החמושים הוא אלטון סימפסון, תושב אריזונה המוכר למשטרה מעבירות קודמות הקשורות בטרור

זירת האירוע (רויטרס)

לראשונה - דאע"ש נטל אחריות על פעולת טרור שהתבצעה על אדמת ארצות הברית. אנשי המדינה האסלאמית הודיעו כי הם אלה שעומדים מאחורי הירי מחוץ לתערוכה למען חופש הביטוי שבה הוצגו קריקטורות של הנביא מוחמד בגרלנד, טקסס, מוקדם יותר היום (שני). אובמה קיבל עדכון בבית הלבן על המתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 03:00 (שעון ישראל). החמושים נורו למוות על ידי המשטרה ומאבטח שהיה במקום נפצע ברגלו. למרות שתחילה לא היה ברור אם ישנו קשר בין הירי לתערוכה, בהודעה שהתפרסמה מטעם העירייה נאמר: "בסופה של תערוכת האומנות במרכז 'קורטיס קלוול', שני גברים חמושים הגיעו לכניסת הבניין במכוניתם ופתחו באש. בכדי לנטרל חשד שהמכונית מכילה חומר נפץ כלשה, צוות לסילוק פצצות נמצא במקום והאזור כולו פונה מאנשים".

לראשונה: דאע"ש נטל אחריות (רויטרס)

בכיר בבולשת הפדרלית אמר לרשת ABC האמריקנית כי אחד החמושים שחוסל באירוע הוא אלטון סימפסון, תושב אריזונה המוכר למשטרה מעבירות קודמות הקשורות בטרור. החוקרים פשטו על ביתו במהלך הלילה.

לראשונה: דאע"ש נטל אחריות (רויטרס)

היריד השנוי במחלוקת, שהציע פרס של עשרת אלפים דולר לקריקטורה המנצחת נסגר באופן מיידי ו-75 מבקריו נלקחו לחדר אחר בתוך הבניין. רשת CNN דיווחה כי אחד המשתתפים בתערוכה היה הפוליטיקאי ההולנדי חרט ווילדרס, שידוע כמבקר חריף של האסלאם, שהוצב ברשימת מבוקשים שפרסמה אל קאעידה.