המחלצים בנפאל משחזרים: כך מצאנו את אור

יממה לאחר שנמצאה גופתו של אור אסרף בשטח ההררי בפארק לנגנטנג שבנפאל, משחזר אחד המחלצים את הרגעים הקשים: "גופתו הייתה באזור מסובך לחילוץ. גלשנו בחבלים והעלינו אותה לרכס". חבריו של אור שחזרו לקטמנדו שוחחו עם אביו. צפו במפגש המרגש

חברי המשלחת הישראלית שהגיעו לנפאל לחלץ את אור אסרף, שהוגדר מנותק הקשר האחרון עד מציאת גופתו אתמול, משחזרים את הרגע העצוב ואת הקושי שבחילוף הגופה מהאזור ההררי שבו נמצאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראובן שדור, חבר המשלחת המשותפת של קרן ישראלייף שמורכבת ממתנדבי "איחוד הצלה", עמותת פירסט וזק"א מספר: "נחתנו ממסוק על הרכס בו ערך אור את הטרק וזיהינו מפולת גדולה במקום. אחרי כמה דקות מצאנו מכנסיים עם חגורת שורש ובכיסם מפה עם כתב בעברית".

"לא היה לנו ספק שמצאנו את אור", הוא הוסיף. "גילינו את גופתו מספר מטרים מהמקום באזור קשה לחילוץ. בפעולה מסוכנת שכללה גלישה בחבלים העלינו את הגופה לרכס".

צוות החילוץ, ביחד עם חבריו של אור ליחידת "אגוז" נשאו את גופתו על גבי אלונקה - והתקדמו לכיוון הכפר במבו. "שלחנו מדריך מקומי כדי שיקרא לחבריו של אור מהצבא, והם סייעו לנו להביא את גופתו לכפר, שם חנינו עד הבוקר".

מבצע חילוץ הגופה בשטח (דוברות ישראלייף)

המפגש העצוב של החברים מהיחידה של אור עם אביו

לאחר שחבריו של אור שבו לכפר הם הוטסו במסוק לקטמנדו, שם נפגשו עם אביו פטריק, שהגיע לנפאל על מנת להשתתף במבצע החיפושים אחר בנו. חבריו של אור ניחמו את האב, חיבקו אותו וליוו אותו ברגעים הקשים.

"גופתו של אור, יחד עם שני מחלצים ומפקד המשלחת נמצאים עדיין בכפר במבו, מסוק המריא הבוקר משדה התעופה של קטמנדו כדי להחזיר אותם אל בית הנתיבות", מסר אלי ביר, נשיא קרן "ישראלייף". צוותי המשלחת נערכים לקבלת הגופה בשדה התעופה ולהעברתה לידי המשפחה בארון.

הגופה הועלתה באלונקה לכפר הסמוך (דוברות ישראלייף)


אלא שהעברת גופתו של אור לישראל עדיין נתקלת בקשיים: בשיחה עם חדשות 2 Online מסר אחד המחלצים כי משרד החוץ והצבא לא לוחצים מספיק וכי מתחיל מזג אוויר בעייתי ורוחות חזקות, שככל הנראה ימנעו את הטסת הגופה לישראל היום.

במשרד החוץ אמרו מנגד כי כל המסמכים והאישורים להטסת גופתו של אור אסרף לישראל כבר הוכנו ובמהלך היום ייתאמו את יציאת המטוס לארץ. ככל הנראה שגופתו של אור תוטס מחר לישראל, בטיסה בה ישהה גם אביו פטריק.